MojElektromobil

Prvý slovenský podcast špecializovaný na tému elektromobility, „Na plný prúd“, z produkcie Slovenskej asociácie pre elektromobilitu (SEVA) prichádza s ďalším zaujímavým dielom. Hosťom v štúdiu bol známy slovenský moderátor a youtuber Matej Cifra alias Sajfa, ktorý už viac ako pol roka jazdí na elektromobile Mercedes-Benz EQC.

Moderátor Patrik Križanský, riaditeľ asociácie SEVA, sa s ním rozprával o reálnych skúsenostiach, ktoré so sebou prináša elektrická jazda. Čo si Sajfa myslí o dojazde, nabíjaní, či nákladoch na prevádzku zeleného vozidla? Aké má s autom na elektrický pohon skúsenosti a čo sú podľa neho jeho hlavné výhody?

Podcast pre úplných začiatočníkov aj nadšencov

V jednotlivých častiach podcast postupne vysvetľuje, ako fungujú elektrické autá, aká infraštruktúra je k nim potrebná či ako fungujú batérie. Bude sa snažiť objasňovať aj rôzne mýty a fakty o tomto novom spôsobe ekologickej dopravy.

Podcast je určený nielen pre informovanejších nadšencov elektromobility, ale aj pre úplných začiatočníkov, ktorí majú záujem sa o takejto forme dopravy dozvedieť viac. Ambíciou je však prinášať aj epizódy, ktoré budú viac rozoberať informácie zamerané na celkový systém mobility a s ňou súvisiace trendy v EÚ a vo svete.

BONUS: Keď sa na elektrickom aute hľadá výfuk

V štúdiu sa riešila aj netradičná otázka – “Ako je to s výfukom na elektrickom aute?”. Odpoveď na túto otázku prináša bonusový zvukový záznam.

Vypočujte si novú časť

Epizódu “O elektromobilite so Sajfom” si môžete vypočuť na podcastových platformách Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, prípadne priamo na vloženom odkaze nižšie.

Do pozornosti dávame aj epizódu “3 roky na cestách s elektromobilom”, ktorej hosťom bol šéfredaktor nášho portálu, Tomáš Gurský, majiteľ elektromobilu Tesla Model S.

Podcast „Na plný prúd“ je v plnom rozsahu vytváraný Slovenskou asociáciou pre elektromobilitu (SEVA). Viac informácií nájdete na oficiálnom webe

7. februára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+