MojElektromobil

Práve rekonštrukcia starších vozidiel je v súčasnosti pomerne obľúbeným artiklom medzi fanúšikmi automobilov. Spočíva v “retro” šasi samotného vozidla a moderných súčastí v jeho vnútri ako nový motor, zavesenie či brzdy. Množstvo potenciálnych zákazníkov si totiž želá vozidlo s “retro” nádychom, chcú však takisto moderné jazdné vlastnosti.

Náš tip
ŠVÉDSKY STARTUP CHYSTÁ STANICE NA VÝMENU BATÉRIÍ. „NABÍJANIE“ TAK POTRVÁ LEN 3 MINÚTY 5

MW Motors – Luka EV

Napríklad japonská automobilka Honda takisto prináša koncept elektromobilu s jemným “retro” nádychom. Na podobnú nôtu hrá aj nový model od českých susedov MW Motors – Luka EV. Zaujímavosťou je aj použitá technológia. Elektromobil obsahuje 4 elektromotory integrované do samotných kolies, ktoré dodávajú celkový výkon 50 kW (66 konských síl) a to so silou 4 x 12,5 kW.

Elektromobil MW Motoros – Luka EV.

Elektromotory sú napájané pomerne malou batériou s kapacitou 21,9 kWh. Výdrž na jedno nabitie by sa však podľa tvorcov elektromobilu mohla pohybovať na úrovni približne 300 kilometrov.

Náš tip
ČÍNSKY ELEKTROMOBILOVÝ STARTUP ZÍSKAL ĎALŠIU INVESTÍCIU OD ALIBABA A FOXCONN

Zaujímavou je aj váha tohto modelu – činí len 815 kilogramov. Iste, ide len o dvojmiestne “retro” vozidlo, avšak nemali by v ňom chýbať žiadne zásadné aktuálne prvky výbavy, na ktoré je používateľ v modernom aute zvyknutý. Poteší tiež štartovacia cena elektromobilu MW Motors – Luka EV, ktorá sa zastavila na hodnote približne 30 000 EUR.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: electrek.co

18. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+