MojElektromobil

Automobilka MG ponúka na Slovensku zaujímavé elektromobily aj plug-in hybridné vozidlá. Model MG4 je veľmi populárny, vyznačuje sa zaujímavou cenou, dobrými parametrami a v jednej z verzií dokonca aj podporou technológie V2L. Ide o akéhosi priameho konkurenta Volkswagenu ID.3. MG4 teraz dostal novú verziu, ktorá láka v prvom rade na poriadny výkon. MG4 XPower je nový hot hatch, ktorý pod kapotou ukrýva až 435 koní.

Zúčastnili sme sa jeho slovenskej premiéry, kde výrobca pripomenul aj históriu slávnej britskej značky Morris Garages, alebo skrátene MG. Práve verzia MG4 XPower má pokračovať v jej šľapajách – ponúknuť rýchle auto za dostupnú cenu.

MG4 XPower
Verzia XPower nadväzuje na športovú históriu značky Morris Garages

435 koní v plnej paráde

Je to tak. Dva elektromotory poháňajúce prednú aj zadnú nápravu ponúkajú spoločne výkon 320 kW, čo je 435 koní. Elektromotor vzadu je výkonnejší, má 170 kW, zatiaľ čo ten vpredu ponúka výkon 150 kW. Zadná náprava tiež disponuje elektronicky riadeným diferenciálom.

Krútiaci moment je na úrovni až 600 Nm a z nuly na stovku zrýchli tento elektromobil len za 3,8 sekundy. Vo vozidle sa nachdáza akumulátor s kapacitou 64 kWh, ktorý má podľa automobilky zaručiť kombinovaný dojazd 385 km, v meste by to malo byť až 536 kilometrov.

MG4 XPower interier
V interiéri nájdeme XPower pásik na volante a čalúnenie v kombinácii syntetickej kože a alcantary

Slušný dojazd, rýchle nabíjanie a ostrý dizajn

Vozidlo prichádza s originálnym ostrým dizajnom, za ktorým sa otočí snáď každý. Obsahuje výrazné línie a kontrastné prvky, ktoré ešte viac umocňujú jeho zameranie. Elektromobil je obutý na 18-palcových diskoch z ľahkých zliatin, za ktorými sú viditeľné poriadne oranžové brzdové kotúče. Chýbať samozrejme nesmú športové sedadlá čalúnené alcantarou a syntetickou kožou.

Mohlo by vás zaujímať:

V rámci nabíjacích možností je k dispozícii palubná nabíjačka s výkonom 11 kW, pomocou ktorej sa elektromobil kompletne nabije približne za 6 hodín. Nabitie do 80 percent na DC nabíjačke trvá podľa automobilky 26 minút, maximálny výkon je 140 kW. MG4 XPower dosahuje maximálnu rýchlosť 200 km/h.

MG4 XPower: Slovenská cena

MG4 XPower už dostal aj oficiálnu slovenskú cenu, ktorá vzhľadom na parametre nie je vôbec zlá. K dispozícii je len jeden variant, a to za cenu 45 000 eur. Avšak momentálne je ponúkaný za akciovú cenu 43 200 eur s bonusom 1 800 €. Základný elektrický MG4 momentálne začína na cene 31 190 € v najnižšej výbave a s najmenšou batériou.

MG4 XPower
MG4 XPower / Zdroj: MG

Za cenu okolo 45-tisíc je možné nájsť aj iné zaujímavé elektromobily. ID.3 od Volkswagenu je lacnejší, no neponúka taký výkon. Podobne je na tom aj štýlová Cupra Born. Za túto cenu dnes kúpite napríklad aj Kia Niro, Hyundai Kona či IONIQ 6, tu sa však už bavíme o inej kategórii auta. Žiadny z týchto modelov však nemá taký výkon ako spomínané MG.

Náš tip
Elektromobil Roka 2024 powered by ČSOB Leasing: Vyberte najlepšie elektromobily a plug-in hybridy!
18. marca 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+