MojElektromobil
Slavo Dzuričko 26. februára 2018

V rámci mesta Poprad je k dispozícii pre priaznivcov elektromobilov aktuálne len jedna nabíjacia stanica. Ďalšia by mala vyrásť už čoskoro a to konkrétne z iniciatívy mesta Poprad. Nová nabíjacia stanica by mala byť umiestnená na Bernolákovej ulici v Poprade.

Náš tip
NABÍJANIE ELEKTROMOBILOV ENERGIOU Z OBNOVITEĽNÝCH ZDROJOV? PRE ČEZ REALITOU

Nová nabíjacia stanica

Podľa portálu poprad.dnes24.sk, mestské zastupiteľstvo schválilo dlhodobý prenájom pozemku na dobu určitú – desať rokov, na tento účel. Ide o plochu veľkú 30 štvorcových metrov na spomínanej Bernolákovej ulici.

„O možnosť umiestniť ďalšie rýchlo nabíjacie stanice pre elektromobily na pozemkoch vo vlastníctve mesta Poprad požiadala jedna z energetických spoločností, pričom vytipované boli viaceré lokality. Nevyhnutné podmienky podľa samosprávy najlepšie spĺňalo práve miesto na Bernolákovej ulici pri mestskom úrade. V riešení ďalších vhodných lokalít bude radnica pokračovať.“ – pokračuje portál poprad.dnes24.sk

Prijali by ste viac nabíjacích staníc aj v menších mestách po celom Slovensku? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: poprad.dnes24.sk

26. februára 2018
Fotománia

+