MojElektromobil

V oblasti elektrifikácie automobilu Mercedes-Benz poriadne zvyšuje rýchlosť. Do roku 2022 má byť elektrifikované celé portfólio divízie Mercedes-Benz Cars. To znamená, že v každom segmente budú v ponuke rozličné elektrifikované alternatívy – od vozidiel smart až po veľké vozidlá kategórie SUV. Aj napriek vyššej spotrebe energie počas výroby, ponúkajú hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete a elektrické vozidlá značky Mercedes-Benz v ekologickej bilanci výraznú výhodu, optimálne môžu vytvárať len približne 45 % z celkových emisií.

„Elektrický pohon je dôležitým stavebným kameňom mobility budúcnosti. Preto investujeme v nasledujúcich rokoch viac ako desať miliárd eur do nových produktov EQ a viac ako jednu miliardu do výroby akumulátorov,“ uviedol Dieter Zetsche, predseda predstavenstva Daimler a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars, počas svetovej premiéry plne elektrického EQC a doplnil: „Do roku 2025 tak má odbyt akumulátorových elektrických modelov divízie Mercedes-Benz Cars dosiahnuť 15 až 25 percentný podiel z celkového odbytu, v závislosti od preferencií zákazníkov a vývoja verejnej infraštruktúry.“

Hybridy v kombinácii s dieselovým motorom?

Pod označením EQ Power postupne prichádzajú s viacerými vylepšeniami nové hybridné vozidlá tretej generácie, dobíjateľné zo siete: Trieda C, E a S, využívajúce akumulártor s kapacitou 13,5 kWh, ktoré sú prepojené nielen s benzínovým, ale po novom aj s dieselovým motorom, čo je veľmi diskutabilný krok.

V roku 2019 príde plne elektrický Mercedes-Benz EQC, predjazdec ďalších šiestich akumulátorových elektromobilov novej značky EQ (Electric Inteligence). Značka smart realizuje ako prvá na svete kompletný prechod od spaľovacích motorov na elektrický pohon.

Ciele má automobilka rozhodne veľké a určite jej k tomu pomôže aj spomínaný kráľovský rozpočet. Ten by mal proces elektrifikácie vozidiel tejto nemeckej značky značne urýchliť.

Náš tip
V USA vznikne nová továreň Mercedesu na výrobu elektrických SUV a batérií
17. októbra 2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+