MojElektromobil

Spoločnosť Mercedes-Benz plní svoje sľuby ohľadom investície až 1 miliardy eur, ktorá je určená na výboru elektrických vozidiel v USA. V Alabame sú už položené základy novej továrne. Minulý týždeň automobilka usporiadala slávnostné zahájenie výstavby továrne, ktorá sa nachádza len približne 11 kilometrov od ďalšej výrobnej haly Mercedesu v Tuscallose, taktiež v Alabame.

Člen dodávateľskej a výrobnej divízie Mercedesu, Markus Schäfer sa tiež zúčastnil tejto udalosti a povedal:

“Továreň v Tuscallose je výrobné zariadenie s veľmi úspešnou históriou a vzrušujúcou budúcnosťou z hľadiska našej značky v USA. Naším cieľom je byť jednotkou na poli rozvoja elektromobility a na jeho splnenie sme veľmi dobre pripravení. Pred rokom sme oznámili investíciu miliardy eur do novej haly, v ktorej sa budú vyrábať prevažne elektrické SUV a batérie. Elektromobilitu spoločnosti Mercedes-Benz prinášame aj do Spojených štátov. Po celom svete pripravujeme 6 miest spolu s 8 továrňami, kde sa budú vyrábať elektromobily a hybridy.”

Prvým bude Mercedes-Benz EQC

Prvým z týchto modelov bude SUV Mercedes-Benz EQC, ktorý sa začne vyrábať začiatkom budúceho roka v Európe, no jeho výroba by sa mala neskôr presunúť aj do novej haly v USA. Skôr ako v ďalšej dekáde to však nebude, dovtedy sa nepredpokladá, že nová továreň začne s výrobou automobilov či batérií. Všetko má svoj čas. O plánovanom výrobnom objeme zatiaľ nie sú žiadne informácie, no okrem samotných automobilov a batérií do nich by sa tu mali vyrábať aj batérie pre elektromobily iných modelov.

Náš tip
MERCEDES-BENZ EQC OFICIÁLNE PREDSTAVENÝ. NA TRH PRÍDE V POLOVICI ROKU 2019

Zdroj: electrek.co

10. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+