MojElektromobil

Interiér elektromobilu Mercedes EQS je skutočne futuristický, dominuje tu 141 cm široká obrazovka Hyperscreen. Pozrite si oficiálne fotografie a ďalšie detaily.

Interiér Mercedes EQS

Mercedes-Benz predstavil interiér svojej elektrickej vlajkovej lode EQS. Dominuje v ňom obrovská obrazovka so šírkou 141 centimetrov a plochou až 2 500 cm2. Na európske trhy príde v auguste tohto roka.

Interiér Mercedesu EQS je prelomový a nie je vôbec ďaleko od konceptu tohto vozidla. Sú tu spojené technologické vychytávky, futuristické prvky a zároveň tradičné luxusné materiály v čistých líniách. Obrazovka Hyperscreen je zložená z troch samostatných dotykových displejov.

Interiér si môže majiteľ prispôsobiť rôznymi materiálmi a prevedeniami, od športového AMG interiéru so športovými sedadlami po luxusné kombinácie kože a dreva. K dispozícii bude aj 3D povrch prístrojovej dosky pred spolujazdcom.

Mercedes EQS - interiér (Foto: Mercedes-Benz)
Mercedes EQS – interiér (Foto: Mercedes-Benz)

Hyperscreen za príplatok

V interiéri budú dve verzie obrazovky. V základnej výbave modelu bude 12,3-palcový informačný displej za volantom a 12,8-palcový dotykový displej intainmentu, ako v dnešnej Triede S. Táto verzia bude mať aj 3D dekor na prístrojovej doske na strane spolujazdca.

Za príplatok dostane zákazník Hyperscreen: tri veľké displeje palubnej dosky spojené jedinou sklenenou plochou. Prvý displej Hyperscreenu má 12,3″, centrálny displej má 17,7″ a posledný displej určený pre spolujazdca a má uhlopriečku 12,3 palca. Stredný a pravý displej používajú OLED technológiu. Nechýba im haptická odozva, ktorú zabezpečuje 12 motorčekov.

Mercedes EQS (Foto: Mercedes-Benz)
Mercedes EQS  (Foto: Mercedes-Benz)

Okrem obrovskej dotykovej plochy sú v interiéri EQS aj fyzické tlačidlá. Niekotoré sú na volante. Náladové osvetlenie v interiéri je možné prispôsobiť viacerými spôsobmi a nastaviť buď denný alebo nočný režim. Samozrejmosťou tejto kategórie vozidiel je aj head-up displej, ktorý nechýba v EQS.

Pasažieri v kabíne budú si budú užívať vysoký komfort aj vďaka funkcii Energizing Comfort. Tá zahŕňa si prehrávanie zvukov prírody, mora či dažďa z 15 reproduktorov audio systému Burmester aj s príslušnými vôňami. O čerstvý a maximálne čistý vzduch sa postará zabudovaný HEPA filter.

Svetová premiéra čoskoro

Mercedesu sa darí postupne odhaľovať novú elektrickú vlajkovú loď. Model sme už videli v rôznom maskovaní, neskôr jeho Hyperscreen vo videu. Teraz oficiálne predstavil interiér a o pár dní nás čaká oficiálna svetová premiéra tohto elektromobilu. Mercedes-Benz EQS oficiálne spoznáme 15. apríla.

EQS bude mať mimoriadne vysoký dojazd na jedno nabitie. 700 km podľa normy WLTP majú zabezpečiť vlastné batérie Mercedesu, ktoré začala automobilka vyrábať pred pár dňami a extrémne dobrá aerodynamika. Kapacita batérie EQS bude 108 kWh a koeficient odporu vzduchu bude len 0,20. Všetky tieto parametre sú lepšie ako v najnovšej verzii elektromobilu Tesla Model S (WLTP dojazd 663 km, koeficient odporu vzduchu 0,208 a kapacita batérie 100 kWh).

Najvyšší možný komfort zabezpečí aj Plug&Charge nabíjanie bez nutnosti autorizácie. Túto funkciu pred nedávnom ohlásil aj prevádzkovateľ nabíjacej siete Ionity. Mercedes si evidentne na elektrickom EQS dal mimoriadne záležať, tešíme sa na oficiálne predstavenie.

29. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+