MojElektromobil

Pred nedávnom uzrel svetlo sveta prototyp terénneho Mercedesu EQC. Vyskúšal si ho aj výborný francúzsky filmár a vznikli úžasné dronové zábery z najvyššie položenej cesty v Európe.

Mercedes-Benz spojil sily s francúzskym filmárom a fotografom Benjaminom Ortegom. Inžinieri modelu EQC a tohto prototypu previezli Benjamina cez tie najťažšie úseky talianskych Álp pri mestečku Bardoneche. Jazdili v nadmorskej výške približne 2 800 m.

Ako sme vás informovali pred nedávnom, EQC 4×4² je upravená verzia EQC. Má obrovské nájazdové uhly a svetlú výšku podvozka takmer 30 cm, čo je viac ako v terénnej G-triede.

Špeciálny off-road režim a zvuk transformera

Sériová verzia EQC (prečítajte si náš test) má jazdné režimy Eco, Comfort a Sport. Pre túto terénnu verziu Mercedes vytvoril špeciálny off-road jazdný režim, ktorý nájdete aj v triede GLC.

Do svetlometov EQC nainštalovali reproduktory so špaciálnym zvukovým prejavom, ktorý robí z tohto vozidla živého tranasformera! Vo videu si tento zvuk môžte vypočuť v čase 17:10 min.

29. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+