MojElektromobil

Nemecký výrobca Mercedes-Benz už takisto pripravuje svoj nový, plne elektrický model, ktorý by mal prísť pod názom Mercedes-Benz EQC. Jeho oficiálne predstavenie sa podľa aktuálnych informácií očakáva už 4. septembra 2018. Teraz automobilka otestovala svoje luxusné elektrické SUV aj v mrazivých, extrémnych podmienkach. Ako takéto testovanie vyzerá si môžete prezrieť na videu nižšie.

Náš tip
TOTO JE PRIPRAVOVANÉ LUXUSNÉ ELEKTRICKÉ SUV MERCEDES-BENZ EQC | VIDEO

Mercedes-Benz EQC | Extrémne testovanie

Krátke video nám ukazuje pohľad na testovanie produkčnej verzie v rôznych podmienkach, a takisto nechýba pohľad ani na batériové články tohto elektromobilu. Výrobca navyše tvrdí, že vozidlo bolo súčasťou až 500 individuálnych testov. Prototyp a predprodukčná vzorka absolvovali absolvovali milióny kilometrov najazdených po štyroch kontinentoch, a to všetko pred uvedením na trh. Nechýbali ani testy špeciálne zamerané na elektrický pohon a akumulátor.

Celosvetová premiéra vozidla sa očakáva na známom parížskom autosalóne (Paris Motor Show 2018). Americká premiéra by sa mala následne konať na známom autosalóne v Detroite. Vozidlo by malo dokázať zrýchliť na stovku za menej ako 5 sekúnd a dojazd na jedno nabitie by sa mal zastaviť na hodnote približne 400 kilometrov.

Zdroj: insideevs.com

20. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+