MojElektromobil

Pri príležitosti 50. výročia spoločnosti AMG, ktorá je dnes už súčasťou Daimleru, bol predstavený vo Frankfurte hybridný hyperšport Mercedes-AMG Project ONE. Disponuje výkonom 1 006 koní, štyrmi elektromotormi a technikou z Formuly 1. 200 km/h dosiahne pod 6 sekúnd.

Mercedes-AMG Project ONE je ďalším dôkazom, že elektrifikovaný pohon sa udomácňuje aj v superšportových automobiloch. Veď 1,6 litrový 6-valec s priamym vstrekovaním prebraný priamo z Formuly 1 podporujú až štyri elektromotory. Jeden z nich, s výkonom 120 kW, je napojený priamo na kľukový hriadeľ spaľovacieho motora. Ďalšie dva, s rovnakým výkonom (2 x 120 kW), sú pripojené pomocou redukčnej prevodovky k predným kolesám, pričom ich krútiaci moment je vektorizovaný. Posledný (90 kW) poháňa turbodúchadlo a zabezpečuje elimináciu turbodiery.

Náš tip
Mercedes-Benz predstavil koncept kompaktného elektrického hatchbacku EQA

Celkový výkon pohonnej jednotky je 740 kW (1 006 k). Tá umožňuje vozidlu vyvinúť maximálnu rýchlosť viac ako 350 km/h a zrýchliť z 0 na 200 km/h pod 6 sekúnd.

„Mercedes-AMG Project ONE je prvá Formula 1, ktorá má povolenie jazdiť na bežných komunikáciach.“

Náš tip
Mercedes-Benz rozdáva príspevky na ekologické vozidlá, vrátane nízkoemisných dieselov, a to do výšky 7 400 €

mercedes-amg project one

Na elektrinu 25 km

Spaľovací motor sa nechá vytáčať až do 11 000 ot./min. Elektromotory na prednej náprave zas zvládajú 50 000 ot./min, pričom dnešných „štandardom“ je 20 000 ot./min. Až 80 % brzdnej energie, ktorú produkujú elektromotory na prednej náprave, môže byť využitých v rámci rekuperácie. Získaná energia sa ukladá do Li-Ion batérie, pričom tá zabezpečuje jazdu aj v čisto elektrickom režime. Elektrický dojazd špeciálu Mercedes-AMG Project ONE je 25 km.

A čo cena? 🙂

Napriek dôrazu na nízku hmotnosť „karbónového“ vozidla nájdeme v kabíne klimatizáciu, parkovaciu kameru či dokonca odkladacie priestory. Ak ste si však robili na Mercedes-AMG Project ONE zálusk, musíte si nechať zájsť chuť. Všetkých plánovaných 275 exemplárov je totiž už vypredaných. Nezabránila tomu ani astronomická cenovka 2,27 milióna eur.

Náš tip
Nadchádzajúca generácia Mercedesu CLS dostane nový hybridný motor od AMG

Zdroj: tlačová správa

14. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+