MojElektromobil

Automobilka Mercedes-Benz začala podporovať zlepšovanie kvality ovzdušia už aj na Slovensku. Nad rámec štátnej dotácie na podporu elektromobility vám prispeje na elektromobil, plug-in hybrid a dokonca aj diesel spĺňajúci normu Euro 6. Celkovo tak môžete získať príspevok vyše 12 400 €.

Absolútnou novinkou na slovenskom trhu je podpora obmeny starých dieselových automobilov za tie, ktoré spĺňajú najnovšiu emisnú normu Euro 6. Automobilka Mercedes-Benz vám prispeje na nový Mercedes sumou 2 400 € a na nový Smart 1 200 €. Navyše získate aj kompenzáciu za zošrotovanie dieselového vozidla normy Euro 1 až 3.  Jej výšku určuje nezávislí inštitút. Za diesel normy Euro 4 zas získate sumu za odkúpenie vozidla, ktorú si dohodnete s obchodníkom.

Náš tip
Testujeme plug-in hybridný Mercedes-Benz GLC. Pýtajte sa, čo vás zaujíma

mercedes glc 350 e

Na svoje vozidlá do zásuvky vám zas Mercedes-Benz prispeje rovnakou sumou ako štát, teda 5 000 € na elektromobil a 3 000 na plug-in hybrid. Celkovo tak môžete získať napríklad na elektromobil príspevok 12 400 € + kompenzáciu za zošrotovanie či výkupný bonus staršieho dielového vozidla.

V nasledujúcej tabuľke nájdete kompletný sumár príspevkov a bonusov na konkrétne typy vozidiel.

Diesel EU6 Mercedes-Benz Benzín/Diesel EU6 Mercedes-Benz Plug-in hybrid Mercedes-Benz Elektrické vozidlo Mercedes-Benz Elektrické vozidlo smart Benzín EU6 smart
Výmenný bonus 2 400,- EUR s DPH 2 400,- EUR s DPH 2 400,- EUR s DPH 1 200,- EUR s DPH 1 200,- EUR s DPH
Podpora elektromobility od Mercedes-Benz Slovakia 3 000,- EUR s DPH 5 000,- EUR s DPH 3 000,- EUR s DPH
Podpora elektromobility od MH SR a ZAP SR 3 000,- EUR s DPH 5 000,- EUR s DPH 5 000,- EUR s DPH
CELKOM 2 400,- EUR s DPH + hodnota za zošrotovanie vozidla EU1 až EU3 resp. výkup vozidla EU4 8 400,- EUR s DPH + hodnota za zošrotovanie vozidla EU1 až EU3 resp. výkup vozidla EU4 12 400,- EUR s DPH + hodnota za zošrotovanie vozidla EU1 až EU3 resp. výkup vozidla EU4 9 200,- EUR s DPH + hodnota za zošrotovanie vozidla EU1 až EU3 resp. výkup vozidla EU4 1 200,- EUR s DPH + hodnota za zošrotovanie vozidla EU1 až EU3 resp. výkup vozidla EU4

Mercedes chce „dízle“ vylepšovať, nie zakazovať

„Naftové vozidlá chceme vylepšovať a nie zakazovať. Optimalizácia ich pohonu je zo strednodobého hľadiska jedným z najúčinnejších opatrení na dosiahnutie klimatických cieľov, zahrňujúcich znižovanie emsií CO2. A to bez toho, aby boli naši zákazníci obmedzení zákazmi vjazdu do nízkoemisných zón“, hovorí predseda predstavenstva spoločnosti Daimler, Dieter Zetsche.

Náš tip
Zákaz vjazdu dieselov do centier slovenských miest bližšie k realite
nizkoemisne zony bezemisne zakaz naftovych vozidiel
Zdroj: commercialmotor.com

Automobilka chce vylepšovať aj svoje staršie vozidlá, ktoré spĺňajú normu Euro 5 a 6, a to prostredníctvom bezplatných servisných zásahov, na ktoré vyčlenila sumu 220 miliónov €. Tie majú znížiť zaťaženie emisiami NOx v priemere o 25 až 30 %.

Mercedes-Benz prispeje aj do tzv. fondu mobility, ktorý sa zameriava najmä na zvýšenie plynulosti premávky v centre miest. Taktiež sa zaviazal plniť požiadavky RDE, a teda uvádzať hodnoty emisií, ktoré sú produkované počas skutočnej jazdy.

Zdroj: tlačová správa

7. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+