MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 18. januára 2018

Luxembruská polícia už dlhšiu dobu plánuje jazdiť na dvoch elektromobiloch Tesla Model S. Toto rozhodnutie vzniklo ako súčasť tamojšieho vládneho programu a jeho cieľom je, samozrejme, budovanie trvalo udržateľných zdrojov. Bohužiaľ, nasadenie sľubovaných áut do praxe sa neustále odkladá.

Vrásky na čele vyvolali policajnému zboru majáky, ktoré museli inštalovať na strechy áut. Po ich umiestnení sa totiž nemecká certifikačná služba Sandweiler by Technischer Überwachungsverein (TÜV) rozhodla neudeliť im certifikát, teda nepustiť tieto autá na cesty. Zatiaľ je majákmi vybavené len jedno policajné auto Tesla. Nemecký hovorca spoločnosti TÜV povedal, že až keď mu firma udelí certifikát, nainštalujú takýto maják aj na druhé vozidlo.

Náš tip
Šialené preteky – Tesla Model S P100D vs. Acura NSX 2017. Prečítajte si, ako dopadli!

Skvelý dojazd aj rýchlosť

Zaujímavosťou je, že Modely S budú u luxemburskej polície nasadené aj na situácie, v ktorých nemohli pred tým využívať bežné elektrické autá. Boli tu totiž veľké limity z hľadiska rýchlosti a dojazdu. Tesla Model S však spĺňa obe kritériá. Navyše, autá by tu mali dobre slúžiť aj z hľadiska malej rozlohy krajiny. Luxembursko je dlhé len 82 km a široké 57 km.

Tesla aj v LAPD

Luxemburský policajný zbor nie je jediný, kde sa nachádzajú Tesly. V USA využíva známe oddelenie losangeleskej polície LAPD práve čierno-biele Tesla Model P85D.

Zdroj: teslarati.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. januára 2018
Fotománia

+