MojElektromobil
Slavo Dzuričko 12. januára 2018

Populárne elektromobily Tesla Model S a Tesla Model X sú často krát využívané aj na náročnejšie spôsoby prepravy. Teraz prichádzajú v hlavnej úlohe ako zásahové vozidlá.

Pokiaľ ide o elektromobily značky Tesla, stávajú sa čoraz viac obľúbené v bezpečnostných zložkách ako napríklad polícia. Svoje elektromobily Tesla už prevádzkuje aj policajné oddelenie mesta Los Angeles, luxemburská polícia, polícia v štáte Denver a kúpu zvažuje aj známy Scotland Yard. Zatiaľ sme však nevideli vozidlo Tesla v službách hasičov.

Náš tip
POZRITE SA, AKO SI TESLA MODEL X PORADÍ S PIESOČNÝMI DUNAMI V DUBAJI | VIDEO

Tesla ako „hasiči“?

Nie, nejde o žiadnu šialenú „tuningovú“ úpravu elektromobilu na mohutné vozidlo hasičov. Napriek tomu sme mohli byť svedkami videa, kde spomínané elektromobily vystupujú ako aktívne zásahové vozidlá v rámci pravdepodobne súkromnej hasičskej služby. Informácie priniesol Instagram profil tesla_service_lviv, ktorý pôsobí na Ukrajine. Video a odkaz na spomínaný príspevok môžete nájsť nižšie.

Vo všeobecnosti panuje fakt, že elektromobily Tesla sú ekologické, ale aj ekonomické z pohľadu prevádzky. Prvotná investícia na kúpu elektromobilu však rozhodne nie je nízka. Elektromobily Tesla si obľúbili najmä služby, ktoré jednoducho najazdia väčšie množstvo kilometrov. Môžeme tak byť svedkami implementácie elektromobilov ako taxíkov či na druhej strane ako štátne zásahové vozidlá, ktoré sú však pochopiteľne platené z peňazí daňových poplatníkov.

Zdroj: electrek.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. januára 2018
Fotománia

+