MojElektromobil

Všetko nasvedčuje tomu, že elektrické SUV Tesla Model X je skutočne všestranne využiteľné vozidlo. Veď napríklad spoločnosť Motev ho využila na rozvoz celebrít k „Oscarovému“ červenému kobercu, vinár z Rakúska si z neho spravil traktor a v závodoch drag race ničí jeden superšport za druhým. Najnovšie sa k nám dostalo video z Dubaja, v ktorom brázdi Model X piesočné duny. Čo myslíte, ako mu to ide?

V súčasnosti máme na trhu pomerne veľké množstvo veľkých luxusných SUV, ktoré drvivú väčšinu kilometrov najazdia po mestských cestách. Veď kto by sa odvážil ísť so svojim drahým miláčikom do terénu a riskoval čo i len drobné šrámy. Zdá sa však, že majitelia Tesly Model X s tým až taký problém nemajú a skúšajú limity svojho vozidla a jeho elektrického pohonu, a to ako sa len dá. Najnovším príkladom je video z Dubaja, kde Tesla „šantí“ v piesočných dunách.

Náš tip
EPA otestovala vplyv veľkosti kolies na spotrebu Tesly Model S a Model X

Tesla na trhu v SAE

Spoločnosť Tesla vstúpila oficiálne na trh v Spojených arabských emirátoch 13. februára tohto roku. A to skutočne noblesne, keďže sa otváracie podujatie uskutočnilo v hoteli Armani. Ten sídli totiž v najvyššej budove sveta, Burj Khalifa. Elektromobily Tesla nebudú vzhľadom na kúpnu silu tamojšieho obyvateľstva na cestách určite žiadnym unikátom. Navyše dubajská taxi služba podpísala s Teslou zmluvu na dodanie 200 vozidiel Model S a Model X. 50 z nich sa už nachádza v jej flotile.

Tieto vozidlá majú byť súčasťou autonómnej taxi služby. Tamojší zákazníci si však budú musieť na Tesly bez vodiča ešte počkať. Plne autonómny systém Tesla Autopilot je ešte vo vývoji, pričom bude musieť dôjsť aj k úprave dopravnej legislatívy.

Zdroj: Youtube

5. decembra 2017

+