MojElektromobil

Nákupný reťazec LIDL spoplatnil nabíjanie elektromobilov na svojich staniciach. Tejto téme sme sa venovali a vyslúžila si množstvo negatívnych komentárov na novú cenovú politiku reťazca. Od 18.augusta 2022 sa situácia zlepšila pre zákazníkov ZSE Drive, ktorí môžu spustiť nabíjanie na nabíjačkách LIDL a nabíjať za domáce roamingové ceny. Takmer po roku od spoplatnenia nabíjacích staníc LIDL novinku pre svojich zákazníkov ohlásil aj GreenWay.

Nabíjanie cez ZSE Drive

V prípade domáceho roamingu ZSE Drive budú ceny za nabíjanie na LIDL nabíjačke pri DC nabíjaní za 0,59 eur za kWh a pre AC nabíjanie to bude 0,39 eur za kWh. Ceny sú vyššie ako má cenník LIDL, nemusíte však platiť minimálnu sumu za nabíjanie a taktiež sa vyhnete blokovanej sume vo výške 80 eur. Nabíjanie tak môže byť výhodnejšie.

Nabíjanie cez GreenWay

Doplnené 12.7.2023

Začiatkom júla 2023 sa pridal aj prevádzkovateľ GreenWay, ktorý informoval, že jeho klienti môžu výhodne nabíjať na staniciach Lidl Slovenská republika. V krátkom videu zverejnenom na sieti LinkedIn uvádza, že maximálna cena nabíjania je nastavená na 0,43 € za 1 kWh. Obrovskou výhodou je to, že pri využívaní nabíjania cez GreenWay sa vyhnete rezervačnému poplatku.

Ide to aj cez iných poskytovateľov

Ako nás upozornil čitateľ Ľuboš, nabíjanie funguje aj cez kartičky iných poskytovateľov. Z vlastnej skúsenosti vyskúšal konkrétne nabíjanie cez KiaCharge a PlugSurfing. V týchto prípadoch sa suma za nabíjanie zatiaľ neobjavila, znamená to že to ide aj zadarmo.

Predpokladá, že nabíjanie bude fungovať aj cez ďalšie koncernové služby ako napríklad HyndaiMyCharge, Mercedes.me či WeCharge. Zo slovenských poskytovateľov nefungovalo spustenie nabíjania cez GreenWay a ejoin.

Cenník LIDL

Oficiálny cenník nabíjania platný pre LIDL nabíjacie stanice je od 15.augusta 2022 nastavený nasledovne:

  • DC: 0,39 eur za kWh, minimálna cena za nabitie 3,51 eur + bloková suma 80 eur
  • AC: 0,24 eur za kWh, minimálna cena za nabitie 3,60 eur + bloková suma 80 eur

Známy obchodný reťazec si pritom zaúčtuje poplatok ešte pred začatím nabíjania. Ide o čiastku 80 eur. Ten slúži ako rezervácia maximálnej možnej sadzby za množstvo odobranej energie. Rezervácia prostriedkov bude automaticky vrátená na bankový účet za 5 dní. Zákazník ZSE, ktorý sa rozhodne nabíjať na tejto stanici, sa tomuto 80-eurovému poplatku vyhne.

Národný roaming už aj s MOL Plugee

Ako sme už avizovali dávnejšie, pripravovaná spolupráca ZSE Drive a Slovnaft je oficiálne spustená, to znamená ZSE Drive od 17. augusta 2022 spúšťa  národný roaming aj na staniciach MOL Plugee.

12. júla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+