MojElektromobil

Nákupný reťazec LIDL spoplatnil nabíjanie elektromobilov na svojich staniciach. Tejto téme sme sa nedávno venovali a vyslúžila si množstvo negatívnych komentárov na novú cenovú politiku reťazca. Od 18.augusta sa situácia zlepšila pre zákazníkov ZSE Drive, ktorí budú môcť odteraz spustiť nabíjanie na nabíjačkách LIDL a nabíjať za domáce roamingové ceny.

Nabíjanie cez ZSE Drive

V prípade domáceho roamingu ZSE Drive budú ceny za nabíjanie na LIDL nabíjačke pri DC nabíjaní za 0,59 eur za kWh a pre AC nabíjanie to bude 0,39 eur za kWh. Ceny sú vyššie ako má cenník LIDL, nemusíte však platit minimálnu sumu za nabíjanie a taktiež sa vyhnete blokovanej sume vo výške 80 eur. Nabíjanie tak môže byť výhodnejšie.

aktualizované 19.8.2022

Ide to aj cez iných poskytovateľov

Ako nás upozornil čitateľ Ľuboš, nabíjanie funguje aj cez kartičky iných poskytovateľov. Z vlastnej skúsenosti vyskúšal konkrétne nabíjanie cez KiaCharge a PlugSurfing. V týchto prípadoch sa suma za nabíjanie zatiaľ neobjavila, znamená to že to ide aj zadarmo.

Predpokladá, že nabíjanie bude fungovať aj cez ďalšie koncernové služby ako napríklad HyndaiMyCharge, Mercedes.me či WeCharge. Zo slovenských poskytovateľov nefungovalo spustenie nabíjania cez GreenWay a ejoin.

Cenník LIDL

Oficiálny cenník nabíjania platný pre LIDL nabíjacie stanice je od 15.augusta nastavený nasledovne:

  • DC: 0,39 eur za kWh, minimálna cena za nabitie 3,51 eur + bloková suma 80 eur
  • AC: 0,24 eur za kWh, minimálna cena za nabitie 3,60 eur + bloková suma 80 eur

Známy obchodný reťazec si pritom zaúčtuje poplatok ešte pred začatím nabíjania. Ide o čiastku 80 eur. Ten slúži ako rezervácia maximálnej možnej sadzby za množstvo odobranej energie. Rezervácia prostriedkov bude automaticky vrátená na bankový účet za 5 dní. Zákazník ZSE, ktorý sa rozhodne nabíjať na tejto stanici, sa tomuto 80-eurovému poplatku vyhne.

Národný roaming už aj s MOL Plugee

Ako sme už avizovali dávnejšie, pripravovaná spolupráca ZSE Drive a Slovnaft je oficiálne spustená, to znamená ZSE Drive od 17. augusta 2022 spúšťa  národný roaming aj na staniciach MOL Plugee.

18. augusta 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+