MojElektromobil

Tohtoročná “koronakríza” si vyberá svoju daň naprieč snáď všetkými odvetviami. Nebude preto veľkým prekvapením, že zasahuje aj do niektorých dlhodobých plánov automobiliek.

Hoci sa situácia s výrobou a dostupnosťou elektrických vozidiel vo väčšine prípadov dostáva viac-menej do normálu, niektoré projekty museli byť prehodnotené a pôvodné plány upravené.

Portál InsideEVs upozorňuje presne na takúto situáciu v súvislosti s pripravovanými elektrickými modelmi zo stajní Jaguar a Range Rover. Dotýkať sa má čisto elektrického modelu Range Rover a modelu Jaguar XJ, ktoré vznikajú na rovnakej architektúre MLA z dielne skupiny Jaguar-Land Rover.

Pôvodné plány počítali s tým, že dvojica bude predstavená v auguste a septembri, no ako sa ukázalo, skupina automobiliek pristúpila k zmene.

Čiastočná optimalizácia nákladov

Informácia pochádza z prepisu konferenčného hovoru s investormi, počas ktorého boli potvrdené viaceré úpravy strategického plánu súvisiace s optimalizáciou nákladov. Inak povedané, skupina Jaguar-Land Rover kvôli dôsledkom koronakrízy pristupuje k čiastočnému šetreniu.

Práve to spôsobí, že spomínané elektromobily svoju formálnu premiéru zažijú s jemným oneskorením. Ako nové termíny mali byť konkrétne stanovené október a november 2020. Našťastie tak nejde o výrazný odklad na rok 2021, o ktorom sa v kuloároch šepkalo donedávna.

Podrobnosti už čoskoro

Z dostupných informácií nie je jasné, ktorý model bude predstavený ako prvý, no keďže termíny od seba delí len mesiac, tak to nemusí byť až také podstatné. Dôležitejšie je to, že avizovaný posun je skutočne len mierny.

O elektrickom kúsku Range Rover nie sú dostupné prakticky žiadne konkrétne informácie, no aspoň došlo k oficiálnemu potvrdeniu jeho blízkej existencie. Na podrobnosti však nebudeme čakať veľmi dlho.

Náš tip
Jaguar predstavil menej výkonný, no podstatne lacnejší I-Pace
18. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+