MojElektromobil

V nasledujúcich riadkoch sa bližšie pozrieme na niektoré možnosti konfigurácií BMW 530e iPerformance. Nová hybridná 5-ťka patrí medzi najnovšie počiny automobilky a konečne sa jej dočkal aj slovenský BMW konfigurátor. Na novej 530e sme sa mali možnosť zviezť aj na akcii BMW Electric Now Tour 2017 na Slovakia Ringu.

Koľko teda zaplatíte za plug-in hybrid BMW 530e iPerformance? Poďme konfigurovať.
Zvolili sme tento krát 3 vlastné subjektívne konfigurácie. Nazvime ich:
– Bejzik (základ)
– Klasik
 (doplnková výbava do 5000 €)
– Plus (doplnková výbava do 10000 €)

Parametre: BMW 530e iPerformance – plug-in hybrid, motor TwinPower Turbo 4 valec, benzín, 1998 cm2, 185 kw, 420 Nm

Konfigurácia Bejzik
V úplnom základe 5ťka moc výbavy neponúkne. Úprimne, pri tej cene by sme čakali o niečo viac “výbavovej vaty”. Z toho najpodstatnejšieho v tejto konfigurácií máme k dispozícií zadné parkovacie senzory, LED hmlovky, automatickú klimatizáciu a business navigáciu. Už štandardne pri vozidlách iPerformance dostanete aj automatickú prevodovku. Zdarma si môžete vybrať bielu alebo čiernu farbu a sú vám “nanútené” jedny základné 17 palcové hliníkové disky.

Výsledná (základná) cena: 58 400 €

Náš tip
TEST | BMW 225xe iPerformance: Mestský sluha s dobrým rodokmeňom
BMW 530e iPerformance
BMW 530e iPerformance

Konfigurácia Klasik
Do klasiku ideme tento krát s paketom Sport Line. Cena paketu je 2 760 EUR a oproti základu si navyše doprajeme športové úpravy karosérie, metalickú farbu, 18 palcové hliníkové disky, športové kožené sedadlá, ale aj efektné podsvietenie interiéru Ambiente. Za zvyšný rozpočet pridelený k tejto konfigurácií sme pritavili aj adaptívne LED svetlomety s automatickým tlmením diaľkových svetiel (lebo investovať do osvetlenia sa naozaj oplatí). Tento 5ťkový športovec ešte vyfasoval za zvyšné drobné vak na lyže na dotvorenie charakteru.

Výsledná cena: 64 282 €

BMW 530e iPerformance - Sport line
BMW 530e iPerformance – Sport line
Náš tip
Konfi-Guru seriál #1: BMW 330e iPerformance Plug-in Hybrid
BMW 530e iPerformance - Sport line interiér
BMW 530e iPerformance – Sport line interiér

BMW 530e iPerformance od 70 000 € už v slušnej forme.

Konfigurácia Plus
Za cenu bežného menšieho auta, pretransformovaného do doplnkovej výbavy BMW sa už dá celkom vyskakovať. Zaškrtli sme  v konfigurátore Luxury Line, čo nám vizuálne zmenilo karosériu a pridalo do výbavy radu užitočných vychytávok. Keďže kredit ešte zďaleka nebol vyčerpaný, táto 5ťka zahŕňa napríklad aj adaptívne LED svetlomety, stmavené sklá, aktívny systém udržiavania rýchlosti, vyhrievane všetkých sedadiel, navigáciu professional, multifunkčný prístrojový panel, HiFi systém alebo aj elektrickú reguláciu tlmičov. To všetko obalené metalickou farbou karosérie a interiérom v bielej koži, v ktorom chcete ohmatať každý detail.

Výsledná cena: 70 369 €

BMW 530e iPerformance - Luxury line
BMW 530e iPerformance – Luxury line

S doplnkovou výbavou okolo 10 až 13 tisíc eur si už vystačí asi väčšina záujemcov. Otázkou je len, či ladíme do športova, do elegancie alebo do funkčnosti. Ak ale trváte na tom, že chcete BMW 530e iPerformance zo špice hitparády a BMW 730e iPerformance, ekvivalent za tento balík, už nie je vaša šálka kávy, môžete mať túto hybridnú “M-Packet Hi-Tech 5-ťku” aj v cene 102 649 €… Aj so všetkými predĺženými zárukami a servismi.

BMW 530e iPerformance - M-Packet
BMW 530e iPerformance – M-Packet
Náš tip
18 zaujímavostí o elektromobile BMW i3
BMW 530e iPerformance - M-Packet interiér
BMW 530e iPerformance – M-Packet interiér

Podarilo sa vám nakonfigurovať vyššiu sumu? Podeľte sa s nami o skúsenosť.

Zdroj: bmw.com, bmw.sk, google

6. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+