MojElektromobil

Nabíjacie stanice pre elektrické autá umiestnené pri obchodných reťazcoch sú veľmi príjemným javom. Obzvlášť to platí v prípade, ak poskytujú možnosť bezplatného nabíjania aspoň počas doby, ktorú trávime v obchode.

Nakupovaniu sa prakticky nedá vyhnúť, a tak tento čas môžeme efektívne využiť aj na doplnenie energie vo svojom elektromobile či plug-in hybride. Pre obchody sú nabíjacie stanice pomerne zaujímavým nástrojom ako prilákať zákazníkov, hoci treba povedať, že niekedy sa to vie poriadne vypomstiť.

Takmer permanentne obsadené nabíjacie stanice s bezplatným nabíjaním bez toho, aby človek skutočne využil služby obchodu tak nie sú ničím výnimočným. Niektoré obchodné reťazce preto začali situáciu riešiť a možnosť bezplatného nabíjania zrušili. Nabíjacie stanice majú k dispozícii naďalej, akurát sú už spoplatnené. K takémuto kroku nedávno pristúpil aj reťazec LIDL.

V Česku už za peniaze. Čaká to aj Slovensko?

Najnovšie z Českej republiky prišla správa, že rovnaký scenár sa opakuje aj v prípade známeho obchodu Kaufland, ktorý u našich susedov bezplatné nabíjanie poskytoval po dobu 4 rokov. Od 1. novembra 2022 je tomu ale koniec a zákazníci sa musia pripraviť na tarifu 5,90 Kč/kWh (0,24€). Či podobný krok zvažuje Kaufland vykonať aj na Slovensku sme sa pýtali Samuela Machajdíka, hovorcu spoločnosti Kaufland. Poskytol nám nasledovné vyjadrenie:

Aktuálne prebieha aj u nás diskusia ohľadom doterajšieho bezplatného nabíjania elektromobilov a plug-in hybridov pre našich zákazníkov a jeho prípadného budúcoročného spoplatnenia. O konečnom rozhodnutí a ďalších podrobnostiach budeme včas informovať.

Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland

Ako môžeme vidieť, Kaufland sa problematikou zaoberá aj na Slovensku. Situáciu vyhodnocuje, a ak sa by sa nakoniec skutočne rozhodol nabíjanie spoplatniť, pristúpil by k tomu najskôr počas roka 2023. Zatiaľ sa ale o ničom takom nerozhodlo.

Náš tip
Pohľad na slovenskú elektromobilitu: Toľkoto máme nabíjacích staníc a elektromobilov
3. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+