MojElektromobil
Slavo Dzuričko 12. februára 2018

Kanada sa môže tešiť z výrazného nárastu elektrifikovaných vozidiel. V krajine sa v súčasnosti nachádza približne 50 000 elektrifikovaných vozidiel, pričom len v minulom roku tržby z týchto vozidiel vzrástli o 68%. Veľkú časť tohto nárastu môžno pripísať provincii Ontário, ktorá zaznamenala až 120% nárast.

Náš tip
PREDAJE ELEKTROMOBILU CHEVROLET BOLT EV PORIADNE KOLÍSAJÚ | POROVNANIE

V minulosti viedol na poli rýdzo elektromobilov skôr Quebec a to aj napriek tomu, že nie je najviac zaľudnenou provinciou. Teraz prevzalo prvenstvo Ontário a to aj vďaka mohutným stimulom vrátane priamej zľavy až 14 000 dolárov na vybrané elektromobily. Na grafe nižšie si môžete prezrieť tržby z troch popredných kanadských provincií. Tieto tri provincie tvoria mohutný základ, štvrtá Alberta už totiž zaznamenala predaj len na úrovni 430 vozidiel.

Ďalšie zaujímavé štatistiky

Jednou z ďalších zaujímavých informácií je tiež porovnanie predaja „batériových“ elektrických vozidiel a plug-in hybridov. Plug-in hybridy ťahali v tomto prípade za kratší koniec. Rok 2017 tak priniesol presne opačnú situáciu ako rok 2016. Výsledky si môžete prezrieť v priloženom grafe nižšie.

Plne elektrickým modelom pomohol predaj vozidiel značky Tesla ako Model S či Model X. Svoj podiel zaznamenalo aj uvedenie niekoľkých nových modelov na trh. Ide konkrétne o Chevrolet Bolt EV, Hyundai Ionic Electric a Volkswagen e-Golf. V tabuľke nižšie si môžete pozrieť presné čísla jednotlivých predajov v medziročnom porovnaní.

Náš tip
PREDAJE ÁUT S ALTERNATÍVNYM POHONOM V EÚ ZNAČNE STÚPAJÚ, NAJMÄ VĎAKA ELEKTRIFIKOVANÝM MODELOM

Po stránke plug-in hybridných vozidiel dominoval na kanadskom trhu model Chevrolet Volt, ktorého predaj medziročne narástol o 24% na hodnotu až 4340 predaných kusov. Svoj vplyv malo aj uvedenie nových modelov ako Chrysler Pacifica a Toyota Prius Prime. Celkovo sa tak na rok v Kanade môžeme pozerať ako na úspešný. Tento trh môže byť tiež inšpiráciou pre ďalšie, menšie trhy. Napriek určitému kolísaniu v niektorých mesiacoch je rast elektrifikácie v Kanade nepopierateľný. Dosvedčuje to tiež graf nižšie.

Zdroj: electrek.co

12. februára 2018
Fotománia

+