MojElektromobil

Batéria je mimoriadne dôležitou súčasťou každého elektromobilu, pretože práve z energie, ktorá je v nej uložená, sa vozidlo dokáže pohybovať. Slovensko ako automobilovú veľmoc (aspoň čo sa výrobcy áut týka) čaká nová investícia, ktorá súvisí práve s akumulátormi.

Automobilka Jaguar plánuje v závode v Nitre vyrábať batérie do svojich elektromobilov. V žiadosti, ktorú podala, sa uvádza, že uvažuje nad vybudovaním novej výrobnej haly, ktorá má slúžiť práve na výrobu batérií. Okrem toho chce rozšíriť aj montážnu halu a halu finalizácie. Taktiež uvádza, že touto zmenou nebude prekročená súčasná výrobná kapacita, ktorá činí 150-tisíc vozidiel ročne.

Mohlo by vás zaujímať:

Automobilka chce na Slovensku začať s výrobou elektromobilov najneskôr do konca roka 2030, no doteraz nebolo známe, odkiaľ budú pochádzať batérie, informoval hnonline. Teraz to vyzerá tak, že si ich jednoducho vyrobí. Avšak pravdepodobne nepôjde o komplexnú výrobu batérií, skôr o skladanie jednotlivých jej súčastí, ktoré automobilka nadobudne od iných dodávateľov. Momentálne takýmto štýlom funguje aj PSA Peugeot Citroen Trnava.

Samotný areál, v ktorom momentálne automobilka vyrába vozidlá, by sa rozširovať nemal. Hala by mala byť postavená v rámci existujúcej plochy. Ak pôjde všetko podľa plánov a naozaj sa v Nitre začnú vyrábať batérie do elektromobilov, získa Slovensko ďalšiu významnú investíciu pre rozvoj elektromobility.

Náš tip
Jaguar končí so spaľovákmi. Sústredí sa len na výrobu elektromobilov
7. marca 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+