MojElektromobil
Slavo Dzuričko 26. júna 2018

Video, v ktorom je porovnávaný nový elektrický Jaguar I-PACE a populárne elektrické SUV z dielne spoločnosti Tesla sme už pochopiteľne videli. Išlo o súčasť kampane pri príležitosti oficiálneho predstavenia modelu Jaguar I-PACE. Toto video však pochádzalo z dielne automobilky Jaguar a tak ho začali niektorí fanúšikovia spochybňovať.

Náš tip
KONTROVERZNÉ PRETEKY JAGUAR I-PACE VERZUS TESLA MODEL X
Náš tip
JAGUAR I-PACE SME SI POZRELI UŽ AJ NA SLOVENSKU | FOTOGALÉRIA

Jaguar vs. Tesla

Teraz prichádza nezávislý test z dielne tretích strán, ktorý porovnáva zrýchlenie, drag závod či brzdnú dráhu v prípade trojice elektromobilov. Ide o spomínaný Jaguar I-PACE a dvojicu modelov Tesla. Prvá z dvojice je Tesla Model X 100D, ktorá je cenovo i výkonom bližšie modelu Jaguar, a ktorá bola takisto súčasťou pôvodného testu, ktorý vykonala automobilka Jaguar. Druhým modelom je však najvýkonnejšia konfigurácia Tesla Model X P100D, ktorá je pochopiteľne drahšia. Ako test dopadol?

Na videu vyššie môžete vidieť, že najvýkonnejší a zároveň najdrahší z trojice modelov, Tesla Model X P100D, vskutku dominovala. Na štvrť míle zaznamenal elektromobil najrýchlejší čas na úrovni 11,4 sekundy. Druhým v poradí bol Jaguar I-PACE. O čosi za ním bol na treťom mieste cenovo porovnateľný model Tesla Model X 100D. Druhé a tretie miesto sa tak prakticky zhoduje s testom, ktorý robila spoločnosť Jaguar. Na druhej strane Jaguar jednoducho výkonnostne nemá na konfiguráciu P100D.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

26. júna 2018
Fotománia

+