MojElektromobil
eAutoportal 21. septembra 2017

Automobilka Jaguar zakladá pod názvom Jaguar I-PACE eTROPHY svoje vlastné preteky elektromobilov. Tie budú sprievodným podujatím šampionátu Formula E. Cieľom pretekov bude propagácia prvého elektromobilu značky, ktorým je SUV Jaguar I-Pace, ako aj elektromobility vo všeobecnosti.

Jaguar je ďalšou prémiovou automobilkou, ktorá má v oblasti elektromobility veľké plány. Veď od roku 2020 má mať každý jej model aj elektrický pohon. Prvým zbrusu novým elektromobilom značky bude SUV Jaguar I-Pace, ktorý príde na trh už budúci rok. A práve šampionát Jaguar I-PACE eTROPHY bude jednou z foriem jeho propagácie. Na štarte pretekov sa tak objaví 20 špeciálne upravených vozidiel Jaguar I-Pace.

Náš tip
V Nitre sa budú možno vyrábať elektromobily koncernu Jaguar Land Rover

jaguar i-pace etrophy

Dvojička Formuly E

Jaguar I-PACE eTROPHY bude súčasťou kolotoča Formuly E, čo znamená, že závody budú prebiehať počas rovnakých víkendov a na rovnakých tratiach. Pretekárske SUV-éčka si tak zajazdia na 10 mestských okruhoch, napríklad v Hongkongu, Paríži, Sao Paole či New Yorku. Závodný víkend bude zahŕňať voľný tréning, kvalifikáciu a 30 minútové preteky.

Automobilka Jaguar je taktiež súčasťou šampionátu Formula E, a to v rámci tímu Panasonic Jaguar Racing. Takže skúsenosti s „elektrickým“ motoršportom už má. Predstavitelia Jaguar Racing síce vyhlasujú, že sa bude jednať o prvý medzinárodný šampionát pre sériové elektromobily na svete, predbehnúť by ho však mali preteky Electric GT. Kým Jaguar I-PACE eTROPHY začne koncom roka 2018, Electric GT, v ktorom budú jazdiť upravené Tesly Model S P100D, má naplánovaný prvý závod na 25. novembra tohto roka.

Náš tip
Sériová podoba elektromobilu Jaguar I-Pace zachytená na špionážnych fotografiách

Zdroj: tlačová správa


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. septembra 2017
Fotománia

+