MojElektromobil
eAutoportal 9. mája 2017

Automobilka Jaguar predstavila minulý rok na autosalóne v Los Angeles prototyp svojho prvého elektromobilu Jaguar I-Pace. Rozmerovo sa jedná o stredne veľké SUV, avšak svojím rázvorom konkuruje o triedu vyšším vozidlám ako Tesla Model X či Audi Q7. No a nedávno bol I-Pace spozorovaný v Británii počas prevozu. Vozidlo bolo maskované, takže sa s najväčšou pravdepodobnosťou jednalo o testovací sériový model.

Napriek kamufláži sa dá povedať, že sa na prvý pohľad nelíši od predstaveného konceptu. A nie to je žiadnym prekvapením, keďže samotná automobilka potvrdila, že koncept ma z 80 % podobu sériového modelu. Jedinou viditeľnou zmenou maskovaného Jaguaru sú menšie kolesá.

Náš tip
Európska autosalónová premiéra elektromobilu Jaguar I-Pace Concept
 
Automobilka má najvyšší čas so začatím testovania elektromobilu Jaguar I-Pace, kedže ten má ísť do výroby už v druhej polovici budúceho roka. Vozidlo bude disponovať 90 kWh batériou, ktorá by mu mala zabezpečiť dojazd 500 km. Na 80 % kapacity by sa mala nabiť za 90 minút. Postačí jej na to DC nabíjačka s výkonom 50 kW, teda napríklad relatívne bežné CHAdeMO.

Jaguar I-Pace nebude žiadne „orezávatko“. Dvojica elektromotorov ponúkne pohon 4×4, celkový výkon 294 kW (394 koní) a krútiaci moment 700 Nm. To umožní elektromobilu zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy.

 
Ako sme už spomínali, Jaguaru sa dočkáme v druhej polovici roka 2018. Očakávaná cena automobilu sa pohybuje na úrovni 69 000 €.

Zdroj: autoexpress.co.uk (vrátane všetkých foto)

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. mája 2017
Fotománia

+