MojElektromobil
Slavo Dzuričko 24. januára 2018

Automobilka Jaguar kompletizuje svoje plány pre uvedenie tohtoročného elektrického SUV I-Pace. Dočkať by sme sa však mali aj elektrického sedanu. Otázkou ostáva či pripravovaný elektrický sedan príde už v priebehu budúceho roka.

Britský Jaguar podľa predošlých správ prinesie pripravovaný elektromobil I-Pace už v priebehu tohto roka. Druhé vozidlo do pripravovanej elektrickej flotily by malo prísť ako sedan. Informáciu priniesla prostredníctvom správy spoločnosť Autocar.

Náš tip
JAGUAR PLÁNUJE PREDAJ ELEKTROMOBILU I-PACE. POZNÁME CENNÍK MODELOV

Jaguar a luxusný elektrický sedan?

„Autocar obdržal informáciu, že bolo prijaté rozhodnutie náhrady pripravovaného modelu Jaguar vďaka aktuálne prítomnému segmentu luxusných SUV. Napriek tomu automobilka pripravuje aj vozidlo iného segmentu, ktoré opäť prináša novú myšlienku spojenia luxusného sedanu a elektrického vozidla ako plnohodnotnej vlajkovej lode z dielne spoločnosti Jaguar. „

Pripravovaný elektrický SUV model I-Pace by sme mohli vidieť na cestách už v priebehu tohto roka. Luxusný sedan o rok neskôr.

Viac informácií o pripravovanom elektromobile by sme sa mohli dozvedieť neskôr v tomto roku. Plánované uvedenie na trh ostáva zatiaľ v rovine predpokladov pre rok 2019. Zaujímavé bude aj umiestnenie nového sedanu z pohľadu ceny. Napríklad pripravovaný SUV model I-Pace mal totiž podľa prvotných informácií štartovať na sume asi 50 000 dolárov. Aktuálne zdroje však hovoria až o sume 75 000 dolárov, čím by sa pomaly vyrovnal elektromobilu Tesla Model X.

Zdroj: electrek.co

24. januára 2018
Fotománia

+