MojElektromobil

Počet verejných nabíjacích miest známeho prevádzkovateľa IONITY sa do roku 2025 zvýši viac než štvornásobne. Za účelom rozširovania svojej európskej siete nabíjacích staníc na to akcionári aktuálne odobrili investície vo výške až 700 miliónov €.

IONITY v súčasnosti prevádzkuje približne 1500 nabíjacích bodov. Do roku 2025 chcete tento počet zvýšiť až na 7000 rýchlych nabíjacích bodov naprieč celou Európou. Počet nabíjacích staníc ako takých sa zvýši zo 400 na 1000.

Medzi akcionárov, ktorí priniesli čerstvý kapitál, sa najnovšie pripojil investičný gigant BlackRock. Ide o prvého člena spoločného projektu IONITY mimo prostredia automobiliek. V tejto súvislosti bola ohlásená aj spomínaná investícia.

Zlepšovanie existujúcich služieb

Náhla expanzia siete má byť reakciou na dopyt zo strany zákazníkov spôsobený rastúcim počtom elektrických áut na cestách. Okrem vybudovania nových nabíjacích staníc má dôjsť aj k investíciami v oblasti “zlepšovania používateľského zážitku pri nabíjaní”. 

V pozadí tohto plánu sa podľa všetkého skrýva zvyšovanie počtu nabíjacích bodov vo veľmi vyťažených lokalitách, ako aj nový koncept “Oasis”. Podrobnosti zatiaľ chýbajú, no zjednodušene povedané by malo ísť o budovanie krytých nabíjacích staníc s priestorom na oddychovanie v okolí kaviarní, reštaurácií a obchodov. Základnou myšlienkou je zákazníkom pri nabíjaní priniesť viac pohody a možností ako môžu využívať čas.

Pokrytie kľúčových bodov

Spoločnosť ďalej prezradila, že nové nabíjacie stanice vyrastú na diaľniciach, v blízkosti väčších miest a pri dôležitých, respektíve frekventovaných hlavných cestách. Nové lokality pritom budú ponúkať 6 až 12 nabíjacích bodov, aby boli pripravené na rastúci počet elektromobilov.   

Náš tip
V Európe do roku 2025 pribudne ďalších 15 000 nabíjacích staníc
24. novembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+