MojElektromobil

Budovanie a rozširovanie siete rýchlonabíjacích staníc spoločnosti IONITY v Európe naberá na obrátkach a aktuálne vstupuje do druhej fázy. V rámci nej má do konca kalendárneho roka 2020 naprieč 24 európskymi štátmi vyrásť celkovo 324 nových rýchlonabíjacích staníc s nabíjacím výkonom 350 kW.

Informoval o tom švajčiarsky výrobca nabíjacích staníc ABB, po tom ako od IONITY získal objednávku na dodanie viac ako 300 nabíjacích staníc pre elektromobily.

Ďalších 324 rýchlonabíjacích staníc s výkonom 350 kW budú do konca tohto roku nainštalované dokopy v 24 krajinách ako…

Zveřejnil(a) ABB dne Pondělí 13. ledna 2020

Spoločnosť IONITY podľa zverejnenej správy aktuálne prevádzkuje 202 nabíjacích miest rozložených v 18 európskych krajinách. Ako prvá v Európe pritom spustila prevádzku rýchlonabíjacích staníc s výkonom 350 kW. V tomto prípade sú nabíjacie káble chladené tekutinou. Vodiči si tu môžu nabiť elektromobil za 8 minút až na 200 km dojazdu.

IONITY uvádza, že ABB je jej dlhodobým a preferovaným dodávateľom potrebnej technológie pre expanziu nabíjacej infraštruktúry v Európe. Nabíjacie stanice sú vyrábané na zákazku, preto sú do značnej miery upravené podľa požiadaviek IONITY.

Aktuálne objednaných 324 zákazkových nabíjacích staníc ABB sa od štandardu líši hneď niekoľkými vylepšeniami:

  • Unikátny dizajn s multifunkčným LED osvetlením celého stojanu, vďaka ktorému sú lepšie viditeľné v noci a súčasne môžu informovať o stave svojej dostupnosti
  • Kompaktné rozmery a tichá prevádzka – ide o jedny z najtenších a najlepšie odhlučnených nabíjacích staníc
  • Na mieru vytvorený displej s pokročilým používateľským rozhraním pre ľahšie a pohodlnejšie ovládanie
  • Dlhšie káble s integrovaným systémom samonavíjania, čo zvyšuje celkový komfort a prakticky eliminuje situácie, kedy by pri štandardnom zaparkovaní na parkovacie miesto káble nemuseli dosiahnuť k nabíjaciemu portu

Presný zoznam lokalít, na ktorých budú nové nabíjacie stanice umiestnené, zatiaľ Ionity neuvádza.

Náš tip
Ionity otvorí prvú ultra-fast nabíjačku v Česku, zverejnili cenník
Náš tip
IONITY má nových členov, na zoznam pribudli Hyundai a Kia

14. januára 2020
Zdroj: ABB

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+