MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 10. februára 2018

Len pred pár dňami sme písali článok o pravdepodobnej plánovanej produkcii Tesla Model Y. Podľa dohadov na základe uniknutých objednávok na rôzne diely to vyzeralo na marec 2020. Sám Elon Musk však teraz na konferencii venovanej finančným výsledkom Tesly uviedol, že Tesla začne investovať do Modelu Y do konca roka 2018. To znamená, že do konca tohto roka začnú investíciu do výroby.

Tesla Model Y bude zrejme zdieľať platformu Modelu 3

Okolo tohto elektromobilu je zatiaľ dosť nejasností. Musk najskôr vravel, že Model Y bude postavený na samostatnej platforme. Neskôr však vyhlásil, že bude postavený na Modeli 3, aby mohlo ísť auto skôr do výroby. Spolu s aktuálnym vyhlásením, že investície do výroby začnú do konca roka to dáva zmysel. Musk tiež povedal, že “výrobné plány a lokality” odhalí verejnosti v priebehu 3-6 mesiacov. Tým zároveň naznačil, že na výrobu vybudujú novú továreň.

Zaujímavá stratégia výroby?

Nuž a je tu ešte jeden náznak. Tesla bude mať zrejme aj zaujímavú stratégiu výroby, pretože Musk vyhlásil, že zvýši efektivitu výroby Modelu Y v porovnaní s Modelom 3. Musk hovorí, že 1 milión kusov Modelu Y dokáže vyrobiť za menšiu investíciu ako pol milióna kusov Modelu 3. Môžeme sa teda tešiť na významné zmeny vo výrobe, či na zaujímavé vylepšenia vo fabrike? Uvidíme. Pripomenieme, že Tesla Model Y je plánované SUV spoločnosti Tesla. Elon Musk ohlásil už dávnejšie produkciu tohto vozidla a dodal, že sa naň veľmi teší. SUV segment má totiž v USA veľký trh a je medzi Američanmi obľúbené.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. februára 2018
Fotománia

+