MojElektromobil

Spoločnosť IKEA predstavila svoje obrovské plány v oblasti elektromobility. Všetci jej zamestnanci a dodávatelia budú jazdiť výhradne na plne elektrických automobiloch. Navyše pri všetkých jej obchodných domoch a kanceláriách vyrastú nabíjacie stanice. Taktiež sa chystá investovať do projektov, ktoré podporia rozmach elektromobility.

Na podujatí New York Climate Week prezentovala Pia Heidenmark-Cook, vedúca pre oblasť udržateľnosti IKEA, zámery svojej spoločnosti v oblasti udržateľnosti a elektromobility. IKEA je už dnes výrazným podporovateľom a realizátorom obnoviteľných zdrojov energie. A svoje snaženie v oblasti ekologickej udržateľnosti podporí aj prejdením na bezemisné formy dopravy. A to prostredníctvom obmeny svojho terajšieho vozového parku na elektromobily.

Náš tip
Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi prinesie 12 nových elektromobilov
ikea elektromobily nabijacie stanice
Zdroj: frontnews.eu
 
Týkať sa to bude všetkých jej vozidiel, vrátane dodávateľského reťazca. Logicky tak pri jej obchodných domoch vyrastú nabíjacie stanice, ktoré budú môcť využívať okrem zamestnancov a dodávateľov aj zákazníci. IKEA dúfa, že nárast dopytu po elektromobiloch, sa prejaví aj na poklese ich cien, čo ešte viac akceleruje záujem o tento druh vozidiel.

Koalícia za prechod na elektromobily

Švédska nábytkárska spoločnosť je súčasťou globálnej koalície desiatich veľkých korporácií, tzv. EV100, ktoré otvorene podporujú prechod na elektrické automobily. Súčasťou EV100 sú aj také spoločnosti ako DHL, HP, Unilever, Baidu či Vattenfall.

IKEA je taktiež naklonená investíciám do spoločností, ktoré podporujú prechod na elektrický pohon, hovorí Pia Heidenmark-Cook.

Zdroj: businessinsider.com

25. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+