MojElektromobil

Novú elektrickú Konu so 64 kWh batériou sme mali možnosť otestovať aj my v redakcii Môjelektromobil.sk a naozaj sa nám veľmi páčila. Zaujala nás dlhým dojazdom, pekným dizajnom, množstvom funkcií a technologických vychytávok a v neposlednom rade aj najlepším pomerom cena / reálny dojazd.

Na Slovensku si Konu môžete kúpiť za 34 990 eur s 39 kWh batériou alebo za 38 490 eur so 64 kWh batériou a dojazdom až 470 kilometrov.

Najlepšie auto roka

Presne takýto titul dostala elektrická Kona v Španielsku. Ocenenie získala od časopisu s názvom ABC, pričom o tento titul nesúťažili len elektromobily, ale týka sa automobilov všeobecne. Práve výborný dojazd modelu so silnejšou batériou bol hlavným faktorom, na základe ktorého Kona ocenenie dostala.

Ocenenia aj vo Veľkej Británii

Hyundai Motor UK dostal ocenenie za výrobcu roka od Next Green Car Awards a Kona bola vyhlásená za najlepšie auto roka a rovnako za najlepšie rodinné auto roka.

“Kona má oproti svojim priamym konkurentom obrovskú výhodu a tou je dojazd. V pomere ceny k reálnemu dojazdu veľa konkurentov nemá. Je prvým elektromobilom, ktorý prináša dostatočne dlhý dojazd aj pre ľudí, ktorí si doteraz elektromobil so slušným dojazdom dovoliť nemohli. Všetko toto ponúka v peknom a praktickom balení.”

TOP 10 automobilov s najlepším motorom

V USA sa Kona umiestnila v prvej desiatke automobilov s najlepším motorom podľa WardsAuto. Nie je to po prvýkrát, čo sa do TOP 10 dostal automobil s elektrickým pohonom, WardsAuto elektromobily vníma ako silných súperov konvenčných automobilov.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
TEST Hyundai Kona Electric 64kWh: Dlhý dojazd za rozumnú cenu
Náš tip
TOP GEAR: Hyundai Kona Electric je najlepší dostupný elektromobil
Náš tip
Luxusné tapety pre váš smartfón alebo počítač: HYUNDAI KONA ELECTRIC
18. decembra 2018
Zdroj: insideevs.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+