MojElektromobil

Test Top Gearu hovorí o tom, že Kona Electric by mohol byť prvý masovo vyrábaný dostupný elektromobil, ktorý môžete používať ako svoje jediné vozidlo. Možnosť otestovať tento elektromobil pre Top Gear dostal Paul Horrel. Jedná sa o model, ktorý spĺňa 3 základné požiadavky na dobrý elektromobil. Dostatočný dojazd, rýchle nabíjanie a cenová dostupnosť (približne 36 000 €).

Dobrý dojazd a nízka cena

Automobilka udáva dojazd na úrovni približne 480 kilometrov, v Top Gear s ním dosiahli reálny dojazd okolo 400 kilometrov pri normálnej jazde. Kona stojí polovicu ceny Jaguaru I-PACE, pričom nabíja sa ešte rýchlejšie. Top Gear však len nechválil. Našli sa aj nejaké nedostatky. Prvým z nich je fakt, že vozidlo trpí jemným nedostatkom trakcie. Tento problém pri elektromobiloch nevídavame často. Vozidlo má len predný náhon a niekedy sa prejaví nadbytok výkonu v nedostatku trakcie.

V pomere cena/výkon nemá konkurenciu

V každom prípade sa jedná o veľmi dobrú a rozumnú kúpu. Len ťažko nájdete lepší elektromobil v pomere cena/výkon.

Uvidíme čo na to ostatní veľkí výrobcovia. Niektorí z nich plánujú predstavenie svojich nových elektromobilov už v najbližšom čase. Budúcnosť je elektrická a takéto modely sú toho pravým dôkazom.

Náš tip
HYUNDAI ZAHÁJIL VÝROBU ELEKTRICKÉHO MODELU KONA ELECTRIC. ODOSIELA PRVÝCH 1000 OBJEDNÁVOK

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+