MojElektromobil

Juhokórejský výrobca Hyundai už pred časom predstavil aj elektrickú verziu svojho modelu Kona. Kompaktné SUV s názvom Hyundai Kona Electric sa teraz dostáva do produkcie. Zatiaľ sa podarilo dodať približne 1000 kusov na domácom kórejskom trhu, pričom na export bolo určených takisto približne okolo tisíc kusov. Model Kona Electric sme si mohli prezrieť aj naživo na tohtoročnom bratislavskom Autosalóne.

Náš tip
LUXUSNÉ TAPETY PRE VÁŠ SMARTFÓN ALEBO POČÍTAČ: HYUNDAI KONA ELECTRIC

Hyundai Kona Electric

Elektromobil by mal prísť hneď v dvoch konfiguráciách. Štandardná verzia ponúkne príde s akumulátorom, ktorého kapacita sa zastavila na úrovni 39,2 kWh. Dojazd na jedno nabitie by sa mal pohybovať na úrovni 300 kilometrov. Táto verzia ponúkne 99 kW sychrónny elektromotor s krútiacim momentom na úrovni 395 Nm a maximálnou rýchlosťou 167 km/h. Lepšie vybavená verzia bude výkonnejšia a ponúkne tiež 64 kWh akumulátor s dojazdom takmer 470 kilometrov na jedno nabitie.

Elektromobil Hyundai Kona Electric sme si mohli prezrieť naživo aj na tohtoročnom bratislavskom Autosalóne.

Spomínané kusy, ktoré boli vyvezené z kórejského trhu by sa mali dostať do Európy a neskôr v priebehu roka aj na americký trh. Vozidlo Hyundai Kona Electric si budú môcť zákazníci zakúpiť aj na Slovensku. Predpokladaná cena za štandardnú verziu sa pohybuje približne na úrovni nad 33 tisíc EUR. Výkonnejšia verzia elektromobilu následne nad sumou 36 tisíc EUR.

Zdroj: electrek.co, hyundai

23. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+