MojElektromobil

Elektrická Hyundai Kona so 64 kWh batériou dostala vyšší dojazd o približne 8%. Môže to súvisieť so začiatkom výroby tohto modelu v českom závode.

Výroba v českých Nošoviciach

Nedávno automobilka oznámila, že zvyšuje objem výroby tohto úspešného elektromobilu a tešiť sa môže prave závod u našich susedov – Hyundai Motor Manufacturing Czech. Závod HMMC je jedným z najväčších a najmodernejších v Európe a už v tomto roku by mal vyrobiť 30,000 elektrických vozidiel. Kona Electric sa tu začne vyrábať na začiatku marca 2020.

Automobilka chce v tomto roku predať v Európe celkovo až 80-tisíc bezemisných vozidiel. Podľa Hyundai výroba v Česku výrazne skráti dodacie lehoty pre európskych zákazníkov.

Pre posilnenie predaja Hyundai umožní zákazníkom sledovať predpokladaný termín dodania cez nástroj ETA (estimated time of arrival). Zákazník v aplikácii uvidí, či a kde sa jeho vozidlo vyrába, či už je na ceste k nemu a kde presne sa v transporte nachádza.

Hyundai kona electric výroba
Výroba Hyundai Kona Elelctric v Južnej Kórei

Dôvody predĺženia dojazdu

Podľa informácií portálu Inside EVs sa dojazd Kona Electric predĺžil na 484 km z predošlých 449 km podľa WLTP. To znamená zvýšenie o ~8%.

Jedným z dôvodov môže byť fakt, že Hyundai upravil odhad WLTP dojazdu. V roku 2018 tento dojazd znížil zo 470 km. Ďalším dôvodom môžu byť nové pneumatiky. Efektívnejšie pneumatiky s nižším valivým odporom Michelin Primacy 4 môžu mať zásluhu na predĺžení dojazdu.

Kona Electric sa od marca 2020 bude vyrábať v dvoch závodoch – v meste Ulsan v Južnej Kórei a v českom závode v Nošoviciach. Okrem batériových elektrických vozidiel plánuje zvýšiť výrobu modelu Nexo, krorý poháňajú palivové články. Tento model sa na Slovensku zatiaľ nepredáva.

27. februára 2020
Zdroj: InsideEVs, Hybrid.cz

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+