MojElektromobil

Hyundai spoločne s Kiou investovali do spoločnosti Aurora, s cieľom zrýchliť vývoj autonómnych technológii svojich vozidiel. Tento krok by mal posilniť strategické partnerstvo z roku 2018. V ňom Hyundai, Kia a Aurora spolupracujú na vývoji autonómnych technológií v modeli NEXO. Spoločnosti sa teraz dohodli na rozšírení výskumu na širšiu škálu modelov a na vybudovaní optimálnej platformy pre vozidlá Hyundai a Kia.

“Aurora je popredným inovátorom technológie autonómneho riadenia a my sa tešíme na budovaniesilnejšieho partnerstva s nimi,”

Youngcho Chi, prezident a šéf pre inovácie spoločnosti Hyundai Motor Group.

Bezpečnejšie autonómne vozidlá

Aurora je lídrom vo vývoji technológií autonómneho riadenia. Jej systém s názvom Aurora Driver obsahuje všetky potrebné technológie, ktoré monitorujú okolitý svet a počítač so softvérovými modulmi, ktoré umožňujú bezpečnú cestu. Vďaka tomuto systému získajú vozidlá značiek Hyundai a Kia nové funkcie. Tie pomôžu lepšiemu monitorovaniu, reakciám a prispôsobeniam sa rôznym okolnostiam. V preklade to znamená, že vozidlá budú zase o niečo bezpečnejšie.

“Tešíme sa z pokroku,  ktorý sme dosiahli s tímami Hyundai a Kia. Spolu so všetkými našimi partnermi vidíme spoločný prienik v silnej platforme, ktorá bude bezpečne, rýchlo a masovo prinášať výhody technológie autonómneho riadenia.” 

Sterling Anderson, spoluzakladateľ a hlavný produktový referent spoločnosti Aurora

Toto partnerstvo so spoločnosťou Aurora je súčasťou úsilia skupiny stať sa lídrom v oblasti autonómneho riadenia. V minulosti už prebehli aj nejaké ukážky, ako by to mohlo fungovať. Napríklad v roku 2017 bol v hlavnej úlohe model IONIQ, ktorý jazdil v meste Las Vegas bez šoféra. Skupina Hyundai Motor Group plánuje skomercializovať autonómne vozidlá do roku 2021. Začať by to malo flotilami autonómnych taxíkov v inteligentných mestách.

Náš tip
Hyundai berie elektromobilitu naozaj vážne, z nováčika sa stal líder
20. júna 2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+