MojElektromobil

Spoločnosť Honda Motor Company oznámila organizačné a prevádzkové zmeny vo svojom podnikaní v oblasti výroby automobilov. Jej cieľom je posilniť a urýchliť elektrifikáciu týchto vozidiel.

Ako píše insideevs.com vo svojom článku, už od 1. apríla 2023 Honda vytvorí novú divíziu, nazvanú Electrification Business Development Operations. Jej cieľom bude konsolidovať stratégiu spoločnosti v oblasti elektrifikácie v rámci divízií automobilov, motocyklov a energetických produktov.

„Táto operácia skonsoliduje obchodnú stratégiu a funkcie vývoja produktov BEV v automobilovom priemysle a stratégie súvisiace s elektrifikáciou a vývojové funkcie v oblasti motocyklových a energetických produktov s cieľom ďalej posilniť a urýchliť elektrifikáciu spoločnosti Honda,“ uvádza tlačová správa spoločnosti Honda Motor Company.

Okrem toho automobilka uviedla, že taktiež zefektívni svoje regionálne operácie ich znížením zo šiestich na tri. A to Severná Amerika, Čína a ostatné pridružené regióny. Ten bude spájať štyri súčasné regionálne prevádzky Hondy. Budú ním Japonsko, Ázia a Oceánia, Južná Amerika a región Európy, Afriky a Blízkeho východu.

„Touto zmenou Honda zavedie stratégie elektrifikácie a posilní operácie pre každý región na základe svojej globálnej stratégie,“ uviedla spoločnosť v tlačovej správe.

Hlavným cieľom prechodu zo šiestich na tri regionálne prevádzky je “rýchle rozvinúť implementáciu presunov zdrojov v súlade s budúcou stratégiou zostavy v súlade s akceleráciou elektrifikácie,” uviedol na brífingu podľa agentúry Reuters hovorca Hondy.

Zástupca taktiež dodal, že Honda očakáva, že jej rad vozidiel v Severnej Amerike a Číne bude stredne veľký až veľký v porovnaní s malými až stredne veľkými vo zvyšných predajných regiónoch.

Ciele do roku 2030

Snahou Hondy je taktiež dobehnúť lídrov v segmente elektromobilov Tesla a BYD v Severnej Amerike a Číne. Už minulý rok si dala za cieľ uviesť na trh 30 modelov EV po celom svete a do roku 2030 vyrobiť približne 2 milióny EV ročne, vrátane 800 000 v Severnej Amerike.

Tento cieľ sa zdá byť v súčasnosti pri pohľade na zostavu automobilky až príliš ambiciózny. Hondu Prologue, založenú na platforme Ultium od GM, uvedú už začiatkom budúceho roka 2024. V súčasnosti má v Číne na predaj iba jeden elektromobil pod dvoma rôznymi menovkami, a to e:NS1 a e. :NP1.

Pokiaľ ide o Európu, očakáva sa, že verzia subkompaktného elektrického crossoveru predávaná v Číne príde tento rok do Európy ako Honda e:Ny1 a pripojí sa k subkompaktnému hatchbacku Honda e.

Honda ešte plánuje v roku 2024 uviesť aj svoju prvú platformu výlučne pre elektromobily s názvom e:N Architecture najskôr na čínskom trhu. Modely podporované touto platformou sa začnú zavádzať už v roku 2024 z dvoch závodov zameraných na elektromobily. Tie sú už v súčasnosti vo výstavbe s partnermi spoločného podniku Dongfeng Motor a GAC.

Honda už minulý rok uviedla, že chce uviesť na trh celkovo osem modelov EV založených na architektúre e:N. Niektoré z nich sa exportujú do celého sveta.

26. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+