MojElektromobil

Honda Super Cub je legendárna retro motorka. Jej výroba začala už v roku 1958 a stále pokračuje. Predalo sa jej už vyše 100 miliónov kusov, čím drží svetový rekord v počte predaných motorových vozidiel v histórii. Legenda sa vracia a prináša so sebou aj elektromotor.

Náš tip
ELEKTRICKÝ VOJENSKÝ MOTOCYKEL

Honda Super Cub

Honda má vlastné plány továrenskej verzie tejto motorky. Už v roku 2009 na autosalóne v Tokiu predstavili pôsobivý elektrický koncept. Ten sa mal do predaja dostať už v roku 2010, no nestalo sa tak. Až doteraz sa však okolo tohto modelu nič neudialo. Možno sa to však zmení. Honda odhalila veľmi zaujímavé koncepty tejto motorky, ktoré by mali byť poháňané elektromotorom.

Automobilka začne so štandardným modelom, ktorému vymení pohonnú jednotku za elektrickú. Konkrétne sa jedná o 1000 wattový motor, ktorý poháňa zadné koleso. Miesto navyše, ktoré vzniklo odobratím motora je teraz využité na uloženie batérie. Tá je dokonca odnímateľná, takže si ju môžete zobrať domov a jednoducho nabiť. Motorka obsahuje taktiež aj špeciálny držiak na smartfón, pomocou ktorého môžete vidieť všetky dáta, týkajúce sa vašej jazdy.  Výbornú prácu odviedla automobilka aj v oblasti káblov, ktoré sú pekne schované a nenarúšajú tak retro vzhľad motocykla.

Náš tip
TALIANSKÝ VOLT MÁ NOVÚ LUXUSNÚ ELEKTROMOTORKU ZA 38 TISÍC DOLÁROV

Dojazd tohto stroja bude na úrovni 40 kilometrov. Nie je to žiadny zázrak, no na presúvanie sa po meste botaho postačí. Dojazd je garantovaný pri priemernej rýchlosti 45 km/h pri 80 kilogramovom pasažierovi.

Zdroj: electrek.co

10. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+