MojElektromobil

Kto by nepoznal samopal AK-47, ktorý dostal prezývku po zakladateľovi ruskej zbrojovky Michailovi Kalashnikovovi? Tá však nie je len výrobcom zbraní a vojenského vybavenia, ako by sme mohli myslieť. Jej divízia Izh totiž predstavila elektrický motocykel vyvinutý pre armádne a policajné účely.

Ako je vidno, elektrifikácia preniká do všetkých oblastí života. A nevyhýbajú sa jej ani vojenské zložky. Potom ako americká armáda vyhlásila, že niektoré z jej jednotiek budú plne elektrifikované, prichádza zaujímavá správa aj z Ruska. Tamojšia zbrojovka Kalashnikov totiž predstavila plne elektrický motocykel, ktorý bude využívať ruská vláda na armádne, policajné a ochranárske účely.

Náš tip
Americká armáda oficiálne o elektromobilite: „Niektoré z našich jednotiek budú plne elektrické“

Týmito motocyklami bude vybavená aj moskovská polícia, ktorá dostane 50 kusov, aby mohla dohliadať na poriadok počas majstrovstiev sveta vo futbale. Tie sa uskutočnia v Rusku budúci rok. Elektrické motorky Kalashnikov sa budú využívať taktiež pri cyklistických pretekoch, maratónoch, ako aj pri ochrane parkov a prírodných rezervácií.

Elektromotorka Izh dosahuje výkon 15 kW (20 k) a dojazd 150 km. Viac špecifikácií známych nie je. Policajná a armádna verzia motocykla sa od seba líši len farebným prevedením a variabilným držiakom na dlhú zbraň, ktorým je vybavená armádna verzia.

Náš tip
Youtuberovi sa podarilo „predať“ 55 Tesiel, za čo dostane nový Roadster

Zdroj: tlačová správa

31. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+