MojElektromobil

Poskytovateľ nabíjania GreenWay dnes v ranných hodinách informoval používateľov, ktorí nemajú k svojmu účtu pridanú platobnú kartu, o dočasnom zablokovaní ich účtu.

Títo používatelia tak odteraz nebudú môcť nabíjať s kartou GreenWay až do pridania ich čísla platobnej karty. Na potrebu zadania platobnej karty upozorňoval už dávnejšie, v súvislosti s novým cenníkom a novými programami služieb platnými od januára 2020.

Náš tip
Greenway ukázal nový cenník. Prinesie roaming za domáce ceny

Tento spôsob evidentne nemusí vyhovovať každému.

„Táto forma mi ani nevyhovuje a ani s ňou z bezpečnostného hľadiska nemôžem súhlasiť. Bohužiaľ, moja banka aktuálne neposkytuje dynamické menenie limitov na firemnej karte z minúty na minútu a dať k dispozícii prístup k vyššiemu limitu je nezmysel, hlavne ak by sa to dalo vyriešiť napríklad zriadením inkasa alebo uhrádzaním faktúr, ktoré aj tak posielajú elektronicky,“ informoval nás zákazník Juraj.

V prípade nabíjania na nabíjacích staniciach siete GreenWay môže stále využiť jednorazové nabitie bez registrácie, to je však drahšie.

Číslo karty sa zadáva priamo na webe GreenWay, poskytovateľom je externá platobná brána Braintree patriaca pod PayPal.

Spárovanú kartu s účtom vyžaduje aj Tesla; ak nemá dané vozidlo bezplatný Supercharging. Konkurenčné ZSE Drive ponúka platbu na faktúru.

A aký spôsob platby vyhovuje vám? Máte už kartu spárovanú s účtom alebo vám tento spôsob nevyhovuje? Dajte nám vedieť v diskusii.

Náš tip
GreenWay opäť rozširuje nabíjaciu sieť: Pribudol Liptovský Mikuláš a ďalšie stojany
Náš tip
Takto má vyzerať nabíjačka elektromobilov: ZSE Drive otvára nový ultra-fast hub so 4 stojanmi
26. februára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+