MojElektromobil

Slovenský prevádzkovateľ nabíjacích staníc Greenway pracuje na rozšírení a skvalitnení svojej siete.

Výmena DBT stojanov

V uplynulom týždni sme zaregistrovali prvú výmenu starších nabíjacích stojanov značky DBT. Tie boli často terčom sťažností majiteľov elektromobilov pre nižšiu spoľahlivosť, problémy s kompatibilitou, či nižší výkon.

Nové stanice značky Efacec majú výkon 50kW.

Podľa našich informácii boli vymenené DBT stojany pri Tescu v Malackách a pri Tescu v Púchove.

Ohľadom výmeny DBT stojanov a ďalších plánov sme oslovili aj priamo Greenway, ten však situáciu zatiaľ nechcel komentovať.

Nová nabíjačka v Čadci

V uplynulom týždni Greenway otvoril novú nabíjaciu stanicu v Čadci. Ide o najsevernejší rýchlonabíjací bod na Slovensku.

Najsevernejší bod v našej infraštruktúre, srdce Kysúc. V Čadci sme sprístupnili novú rýchlonabíjaciu stanicu, ktorá…

Zveřejnil(a) GreenWay Infrastructure dne Čtvrtek 21. března 2019

10 nabíjacích staníc s viacerými stojanmi

Greenway už tento rok plánuje výstavbu tzv. nabíjacích hubov. Má ísť o ultrarýchle nabíjacie stanice s viacerými stojanmi. Väčšina staníc by mala vedieť obslúžiť naraz 4 vozidlá bez ohľadu na použitý konektor.

Do konca tohto roku by sa mali stať realitou 3 takéto lokality. Podľa neoverených informácii má ísť o lokality Bratislava, Žilina a Prešov. Ďalších 7 lokalít by malo byť realizovaných v priebehu budúceho roka. Ak sa informácia potvrdí, pôjde o navýšenie plánu, ktorý pôvodne hovoril o 6, resp. 8 lokalitách s ultrarýchlym nabíjaním.

Náš tip
GreenWay prinesie množstvo nových nabíjačiek. Zisťovali sme podrobnosti

Greenway je súčasťou projektu CEUC (Central European Ultra Charging). Orientačné lokality nabíjacích staníc v rámci tohoto projektu si môžete pozrieť na mape nižšie.

Aj ZSE má veľké plány

Nabíjacie “huby” s viacerými stojanmi plánuje na Slovensku budovať aj konkurenčné ZSE Drive. Tí už testujú prvú 350kW ultrarýchlu nabíjaciu stanicu na Slovensku v Budči.

25. marca 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+