MojElektromobil

Legendárny americký pickup Hummer chce vstať z mŕtvych. Zašlú slávu sa snaží naspäť získať elektrickým pohonom a dojazdom vyše 600 km. Pozrite si video z dielne GMC.

Oficiálne predstavenie posunuté

Výrobca pickupov a luxusných SUV len prednedávnom oznámil informácie ohľadom nového elektromobilu Cadillac Lyriq. Čo sa týka elektrického Hummeru, automobilka veľmi pomaly odhaľuje jeho detaily a jeho oficiálne predstavenie bolo presnuté z 20.mája na “jeseň tohto roku”. Predstavila však zaujímavé video z vývoja vozidla a vizualizácie pickup a SUV verzie.

GMC Hummer EV
Bočný profil GMC Hummer EV – karoséria pickup (Zdroj: GMC)
GMC Hummer EV
Bočný profil GMC Hummer EV – karoséria SUV (Zdroj: GMC)

Technické špecifikácie

Hummer zatiaľ prestavil šialené parametre. Výkon pohonného ústrojenstva má byť 1 000 koní a krútiaci moment 15 000 Nm.

GMC Hummer EV
Prototyp Hummer EV (Foto: GMC)

Dojazd 600 km má dosiahnuť z batérie, ktorú GMC nazýva Ultium Battery. Detailnejšie sme o týchto batériách písali v tomto článku. Batériu je vidieť aj vo videu nižšie. Automobilka spomína aj “superrýchle nabíjanie”, panoramatickú strechu.

Batéria Hummer EV
Batéria Hummer EV (Foto: GMC)

Bude mať jazdné režimy Adrenaline Mode a Crab Mode, jazdný asistent Next Gen SuperCruise a ďalšie zaujímavé funkcie.

Nové video z vývoja elektromobilu:

 

21. augusta 2020
Zdroj: CNET, GMC

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+