MojElektromobil

Nadšenci elektromobilov v USA si už roky žiadajú schopný, plne elektrický pickup.

Minulý mesiac Ford konečne oznámil plány pre elektrickú verziu modelu F-150, ktorý je s prehľadom kráľom amerického trhu – s predajmi vyse milióna kusov za rok. GM, ktorý je v súčasnosti s modelom Silverado dvojka na americkom trhu s pickupmi, Chevrolet Silverado, údajne tiež vyvíja elektrický pickup.

Zdroj blízky internému vývoju v spoločnosti General Motors informoval portál CleanTechnica o tom, že GM vyvíja elektrický pickup. Klebetí sa o použití technológii od Tesly.

  • Tesla odmietla akékoľvek partnerstvo s automobilkou GM a GM takisto odmietlo komentovať použitie motora od Tesly.
  • Ak chce GM vyrobiť schopného konkurenta elektrického pickupu Ford F-150, partnerstvo s Teslou je najlepšia cesta a spoločnosť to vie.
  • Batérie, batérie, batérie. Tesla je elitou v navrhovaní a výrobe vysokovýkonných elektromotorov a má obrovské zdroje pre vývoj batérií. Keď budú chcieť automobilky v najbližších rokoch predstaviť dostupný elektromobil, budú potrebovať dobrý zdroj batérií a Tesla je najlepšia možnosť.
  • GM je lídrom vo výrobe a montáži ťažkých pickupov. Vyrába viaceré modely a značky. Veľa zákazníkov bude chcieť značku ktorú poznajú, a dizajn, s ktorým sú stotožnení. Hlavne staršie generácie nie sú stotožnené s veľkým dotykovým displejom a minimalistickým interiérom ako v Tesle. Partnerstvo Tesla-GM by bolo win-win situáciou, ktorá by prinesla oveľa viac ľudí do odvetvia elektromobilov

Chevrolet bol prvý na americkom trhu, kto oznámil predaj cenovo dostupného elektromobilu s dlhým dojazdom, konkrétne ide o model Chevrolet Bolt.

Ford F-150 bol videný na nabíjačke

Ford pracuje na elektrickom pickupe F-150. Táto fotografia to definívne dokazuje. Nabíja sa na nabíjačke pre elektromobily a podvozok je mierne zvýšený, kvôli batérii v podvozku.

V januári Ford po prvýkrát oznámil vývoj elektrických pickupov. “Budeme elektrifikovať produktovú radu F – plne elektrické a hybridné modely.” Cieľom tohto kroku je, aby modely F-série ostali konkurencieschopné aj v budúcnosti.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Pozrite si detaily nového elektrického pickupu Rivian R1T
Náš tip
Ford potvrdil výrobu plne elektrických pickupov F-série
Náš tip
Elon Musk potvrdil plány na pick-up a nové funkcie do elektromobilov Tesla
15. februára 2019
Zdroj: CleanTechnica

+