MojElektromobil

Nová fabrika na výrobu elektromobily Tesla Gigafactory 3 pri Šanghaji dostala povolenie na štart výroby. Do konca roka sa tu má vyrábať 1 000 ks Modelu 3 týždenne.

Tesla je v najnovšom zozname čínskeho ministerstva priemyslu, ktorý uvádza povolenia na výrobu pre automotive spoločnosti v krajine.

“Znamená to zelenú pre ostrú výrobu Tesly v Číne”, povedal Yale Zhang, šéf šanghajskej konzultantskej spoločnosti pre automobilky.

Vyhnutie sa dovozným clám

Továreň za vyše 2 miliárd dolárov, ktorú stavia Tesla vo výchočínskom meste Šanghaj, je jej prvým výrobným závodom mimo územia USA.

Tesla tu plánuje do konca roka vyrábať minimálne 1 000 ks Modelu 3 týždenne. V budúcnosti sa tu bude vyrábať aj lacnejší crossover v portfóliu spoločnosti – Tesla Model Y. Nie je zatiaľ jasné, kedy dosiahne koncoročné výrobné ciele.

Zamestnanci pred Gigafactory 3
Zamestnanci pred Gigafactory 3

Postavením lokálnej fabriky sa snaží Tesla zvýšiť predaj a efektívnejšie obslúžiť najväčší automobilový trh sveta. Jedným z dôvodov je aj vyhnutie sa vyšším dovozným clám na dovezené americké automobily.

Továreň Tesly je tiež prvou zahraničnou automobilkou v Číne s plne zahraničným vlastníctvom. Šanghajské úrady ponúkajú Tesle veľkú súčinnosť.

17. októbra 2019
Zdroj: Reuters

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+