MojElektromobil

Tesla buduje výrobnú halu pre batérie v nemeckej fabrike Giga Berlin. Aktuálne hľadá vedúcich pracovníkov pre túto časť výroby.

Tesla bude vo fabrike Giga Berlin vyrábať batérie v novej výrobnej hale, pravdepodobne v spolupráci s Panasonicom. Pôjde o batérie typu 2170 pre vozidlá Model 3 a Model Y, neskôr aj batérie Tesla 4680.

Drew Baglino Tesla

Drew Baglino, senior manažér pre pohonné jednotky a energetický inžinier v Tesle, zverejnil na svojom LinkedIn účte 3 pozície pre manažérov výroby batérii:

  • Prevádzkový líder – batériové články: zodpovednosť za plnenie výkonnostných plánov a riadenie kontinuálnych vylepšení naprieč výrobným procesom. Praktická podpora a vedenie operačného tímu. Táto pozícia zabezpečí kvalitu a bezpečnosť prevádzky pri neustálom vylepšovaní výroby. Ideálny kandidát vytvorí produktívne pracovné prostredie, podporuje otvorenú komunikáciu a spoluprácu.
  • Manažér výroby batériových článkov: Riadenie výroby článkov a inžinierskych tímov. Praktická podpora, líderstvo a usmerňovanie k tomu, aby boli splnené výrobné plány a plány zvyšovania výroby. Táto osoba bude viesť k neustálemu zlepšovaniu naprieč výrobou (výstupy, kvalita, náklady, atď) a zároveň prinesie špičkové produkty vo veľkosériovom meradle.
  • Hlavný výrobný inžinier: Túto pozíciu obsadí kandidát, ktorý má skúsenosti s vytváraním nových tímov a vedením komplexných, veľkosériových výrobných programov v oblastiach batériové články/batérie, integrované obvody, polovodiče, displeje, atď. Táto rola bude viesť inžinierov k dizajnovaniu, vývoju a rozširovaniu vysokokapacitných výrobných liniek. Ide o prácu, ktorá si vyžaduje koordináciu medzi rôznymi skupinami v rámci spoločnosti Tesla, ale aj mimo nej.

Fabrika Tesla Giga Berlin bude jednou z najväčších svojho druhu v Nemecku. Tesla do nej prilákala aj šéfa fabriky Mercedes-Benz Reneho Reifa, ktorý od nového roka začne pracovať fo fabrike Tesly.

Tesla tu bude vyrábať aj vlastné batérie Tesla 4680, aby dokázala ešte viac znížiť výrobné náklady a priniesť na trh lacný elektromobil za 25 000 dolárov. Tieto batérie dokážu znížiť cenu za 1 kWh batérie o 56% v porovnaní so súčasnými nákladmi.

 

19. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+