MojElektromobil

Nedávno sme vás informovali o tom, že spoločnosť Volkswagen plánuje predať viac ako 1,5 milióna elektromobilov do roku 2025.

Herbert Diess, generálny riaditeľ VW povedal, že spoločnosť Tesla má oveľa väčší kapitál ako oni. Hovorí sa o tom, že Tesla si dokáže získať viac ako 2 miliardy len tým, že si zaistí nové akcie, naopak Volkswagen by musel predať viac ako 2,5 milióna áut aby sa dostali k takýmto financiám.

rober diess volkswagen vw

Diess vysvetlil:

Elon Musk riskuje tak ako my nemôžeme. Takže si myslím, že sme dobrým párom, pretože on tiahne dopredu, a my sme rýchlo nasledujúcimi, snažíme sa držať čo najbližšie.

No ešte v januári Diess hovoril niečo iné:

Sme celkom optimistickí, dokážeme udržať tempo s Teslou a pravdepodobne v určitom štádiu aj predbehnúť.

K týmto výrokom treba dodať aj to, že spoločnosť VW v roku 2013 uvádzala, že sa stane najväčším predajcom elektromobilov na svete už v roku 2018.

Taktiež sa hovorí o finančných odhadoch, ktoré uvádzajú, že Toyota a GM sú roky až desaťročie ďaleko od toho aby z elektromobilov zarábali tak ako z áut so spaľovacím motorom. Prezident GM však však povedal, že ich budúci elektromobil bude profitovať už od prvých predajov.

Spoločnosť Volkswagen spomenula aj ich masívnu zmenu k elektromobilite:

Sme s tým spokojní, pretože ak sa spoločnosť rozhodne (v zmysle zákonov o znížení emisií), pôjdeme do áut na elektrický pohon. V skutočnosti je to pre nás dobré.

Neexistuje žiadna iná alternatíva k elektromobilom.

vw-volkswagen-lineup

Bolo spomenuté aj to, že VW by potreboval predať státisíce elektromobilov ID.3 a iných elektrických modelov aby znížili priemerné CO2 emisie a aby spĺňali európske normy. Kriticky Diess uviedol, že je presvedčený, že Volkswagen má do roku 2023 dostatok dodávok batérií pre 1 milión elektromobilov. Toto vyhlásenie je zaujímavé, pretože Audi, Jaguar aj Mercedes zastavili výrobu svojich elektrických SUV práve z dôvodu nedostatku batérií.

Elektromobil VW ID.3

 

Náš tip
Tesla plánuje predať nové akcie za 2 miliardy dolárov, časť kúpi Musk
8. marca 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+