MojElektromobil

Francúzsko plánuje ukončiť predaj vozidiel na benzín a naftu do roku 2040. Uviedol to francúzsky minister pre energetiku Nicolas Hulot, ktorý dlhodobo aktívne propaguje elektromobily. Hulot povedal, že Francúzsko poskytne daňové stimuly na nahradenie naftových automobilov starších ako 20 rokov. Vzťahovať sa budú tiež na vozidlá vyrobené pred rokom 2001.

Náš tip
ZOZNAM VOZIDIEL, NA KTORÉ SA VZŤAHUJE DOTÁCIA NA PODPORU ELEKTROMOBILITY

koniec spalovacich aut vo francuzsku

Vláda tiež ukončí prieskum ropy a zemného plynu na francúzskom území a do roku 2022 má za cieľ eliminovať tepelné elektrárne. Chce povzbudiť majiteľov domov, aby si vyrábali vlastnú energiu.

“Cieľ je ťažký,” povedal Nicolas Hulot, bývalý novinár a ekologický aktivista. “Francúzsko sa však chce stať prvou zelenou (ekologickou) krajinou.”

Zmeny plánuje aj automobilka Volvo či Peugeot a Citroen

Francúzska automobilová skupina PSA (výrobca vozidiel Peugeot, Citroen či DS) plánuje ponúknuť elektrickú verziu až pri 80 percentách svojich modelov do roku 2023. V blízkej budúcnosti však neplánuje vystupovať ako plne elektrická automobilka. “Nicolas Hulot hovorí len o Francúzsku, ale sme globálnou spoločnosťou a väčšina sveta stále pracuje na spaľovacích motoroch,” povedal zdroj blízky PSA.

Náš tip
ZÁUJEM O ELEKTROMOBILY V POSLEDNÝCH ROKOCH STÚPA RAKETOVÝM TEMPOM

V priebehu minulého týždňa sa spoločnosť Volvo Car Group stala prvým veľkým výrobcom, ktorý povedal, že začne postupne vyraďovať vozidlá poháňané výhradne fosílnymi palivami. Volvo sa spojí so skupinou výrobcov, ktorí sa pohybujú smerom k elektromobilom.

Švédska automobilka plánuje ponúknuť iba hybridné alebo plne elektrické pohonné jednotky pre každý nový model uvedený od roku 2019. Do roku 2021 chce automobilka uviesť na trh päť plne elektrických vozidiel. To by mohlo naznačovať, že posledné výhradne benzínové alebo naftové vozidlo Volvo uvidíme do konca roka 2025.

Zdroj: europe.autonews.com

7. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+