MojElektromobil

Počet registrovaných elektromobilov a hybridov medziročne vzrástol až o 60%. Napriek tomu ide oproti bežným automobilom stále len o zanedbateľné percento, približne 0,2% zo všetkých predaných automobilov.

Najviac sa predávajú v Číne

Trh s elektromobilmi zažíva najväčší boom v krajinách, ako je Čína, USA, Japonsko, Kanada, Nórsko, Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, Holandsko a Švédsko. Týchto 10 krajín za zaslúžilo dokonca až o 95% všetkých predajov.

Čína je pre elektromobily doposiaľ najväčší trh, kde sa predalo 40% svetovej produkcie elektromobilov. To je približne dvakrát viac ako v prípade USA.

Viaceré krajiny sa pritom zaviazali, že do roku 2030 chcú, aby 30% všetkých automobilov na cestách boli elektromobily. V Indii chcú dokonca v priebehu nasledovnej dekády úplne prestať predávať klasické autá a nahradiť ich len elektromobilmi. Aj takýmto spôsobom chcú krajiny bojovať proti znečisteniu ovzdušia a globálnemu otepľovaniu. Aby takýto boj ale mal efekt, musí sa na cesty dostať približne 600 miliónov elektromobilov, a to do roku 2040.

Do roku 2035 bude na cestách 450 miliónov elektromobilov

Tieto čísla pritom nie sú vôbec nereálne, keďže len do roku 2035 by sa malo predať viac ako 450 miliónov elektromobilov. V najbližších rokoch majú predaj elektromobilov podporiť aj veľké automobilky, ktoré postupne rozširujú ich ponuku aj vo vlastnom produktovom portfóliu.

Zdroj: europe.autonews.com

eautoportal zdielanie

12. júna 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+