MojElektromobil

V priebehu tohto roka by mala japonská automobilka Nissan prevziať tím Renault e.Dams a nastúpiť tak na piaty ročník série šampionátu Formula E (2018/2019). Prvé vozidlo Nissan určené pre šampionát Formula E bolo predstavené na známom autosalóne v Ženeve. Propagoval ho tiež Margot Robbie, ambasádor Nissanu.

Náš tip
PORSCHE SA OFICIÁLNE PRIPÁJA SO SVOJIM VOZIDLOM DO ŠAMPIONÁTU FORMULA E
Náš tip
QUALCOMM BMW I8 SAFETY CAR: ŠPECIÁL PRE ŠAMPIONÁT FORMULA E

Nissan a Formula E

V nadchádzajúcej sezóne by mali byť počas šampionátu použité vozidlá novej generácie. Tie ponúknu vyšší výkon a tiež vyšší dojazd na jedno nabitie. To znamená, že výmena v strede pretekov by mala byť pre túto chvíľu eliminovaná. Nové vozidlo Nissan by malo byť stavané už na tieto nové podmienky pre šampionát Formula E.

“Na prvý pohľad sa náš tím pozrel na vozidlo pre piatu sezónu Formula E ako na nadzvukového vtáka, ktorého poháňa elektrická energia. Prirodzene, tento počiatočný plán tímu sme obohatili o zachytenie gravitácie a ďalších prvkov. Kombinácia sonického impulzu Dopplerovho efektu a uvoľneného výkonu inšpirovala našu finálnu oslavu elektrického pretekania.” – hovorí Alfonso Albaisa z Nissanu.

Na novú sezónu známeho šampionátu Formula E sa už skutočne veľmi tešíme. Japonský Nissan sa tak pridáva k ostatným pretekárskym tímom, ktoré absolvujú závody v rôznych kútoch sveta.

Zdroj: insideevs.com

15. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+