MojElektromobil

E-crossover Ford Mach-E má byť slávnostne predstavený až túto nedeľu, v predvečer otvorenia medzinárodného autosalónu v Los Angeles, no vďaka nepozornosti Fordu sa do obehu už dostali prvé snímky, ktoré toto očakávané auto ukazujú takmer v plnej kráse.

Oproti športovej ikone, ktorou je novinka inšpirovaná, pôsobí Ford Mustang Mach-E trochu uhladenejšie, hoci určitá dávka agresivity mu zjavne nechýba. Odkaz na legendárny Mustang môžeme badať na svetlách, samozrejmosťou je logo cválajúceho divokého koňa.

Okrem náhľadu na finálnu vizuálnu podobu e-crossoveru sa do obehu predčasne dostalo aj niekoľko informácií o pripravovaných verziách nového elektromobilu. Záujemcovia budú môcť siahnuť po prevedeniach Select, California Route 1, Premium, First Edition a GT.

  • Select – výkon 190 kW, dojazd v závislosti od pohonu 338 km (4×4), respektíve 370 km (4×2)
  • California Route 1 – výkon 207 kW, dojazd až 483 km
  • Premium Standard Range – výkon 190 kW, dojazd v závislosti od pohonu 338 km (4×4), respektíve 370 km (4×2)
  • Premium Extended Range (4×2) – výkon 210 kW, dojazd 482 km
  • Premium Extended Range (4×4) – výkon 248 kW, dojazd 434 km
  • First Edition (4×4) –  výkon 248 kW, dojazd 434 km
  • GT – výkon nezverejnený, pohon 4×4, dojazd 402 km

Dojazd je uvádzaný podľa americkej metodiky EPA, prepočítaný z míľ a zaokrúhlený.

Základom je teda verzia Select s pohonom zadných kolies, ktorá sa má na americkom trhu predávať za necelých 44 000 dolárov. Cena postupne narastá v závislosti od modelu a celkového vyhotovenia. Najdrahšia edícia, GT, štartuje na 60 500 dolároch.

Ford pri všetkých modeloch uvádza zrýchlenie z 0 na 60 míľ na úrovni 5 – 6 sekúnd, akurát GT to má zvládnuť pod 4 sekundy. V dostupných špecifikáciách nie sú uvedené presné čísla, len upresnenia ako „dolná, stredná alebo horná hranica“ spomínaného rozmedzia.

V materiáloch sa dá nájsť aj čiastková informácia k rýchlosti nabíjania. Svieti tu, že na rýchlonabíjačke s výkonom 150 kW bude možné za 10 minút získať dostatok energie na prekonanie takmer 76 km (47 míľ, EPA).

Veľký prehľad modelových špecifikácií

Na článku sa pracuje…

15. novembra 2019
Zdroj: macheforum via engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+