MojElektromobil

Ford Kuga patrí medzi najnovšie plug-in hybridné modely na trhu, no už čelí vážnemu problému. Automobilka upozorňuje majiteľov, aby svoje vozidlo nenabíjali, nakoľko hrozí riziko požiaru. Doteraz zaznamenali štyri prípady, informuje web Autocar.

Už predané, ale aj nové autá

Majiteľov plug-in hybridného modelu Ford Kuga a aktuálne aj viaceré médiá obletela správa o vážnych problémoch. Firma zastavila predaje všetkých modelov vyrobených pred 26. júnom tohto roka a zároveň informuje majiteľov, aby svoje autá nenabíjali.

„Majitelia boli taktiež kontaktovaní so žiadosťou, aby nenabíjali vysokonapäťovú batériu až do odvolania. Zároveň boli požiadaní, aby auto nechali v režime jazdy EV Auto.“

Hrozí totiž riziko požiaru, ktoré navyše nie je len teoretické, ale aj skutočné. Doteraz zaznamenali štyri konkrétne prípady, kedy auto začalo horieť: “Informácie z terénu naznačujú, že štyri požiare áut boli spôsobené prehriatím vysokonapäťového akumulátora.”

Príčina nie je známa

Nakoľko Ford dokázal vyselektovať konkrétne vozidlá, ktorých sa problém týka, je jasné, že poznajú presnú príčinu. S verejnosťou ju však priamo nekomunikuje. Na definovanie zdroja problémov si teda ešte budeme musieť počkať. Zároveň ale predpokladajú, že sa závada týka až 27 000 kusov vozidiel.

Vzhľadom na nedostatok informácií je taktiež otázne, ako náročné bude chybu opraviť a čo všetko bude nutné v servise vymeniť. Určite nejde o dobrú reklamu pre elektrické, ale ani plug-in hybridné vozidlá. Avšak podobné chyby sa aj napriek prísnym postupom pri výrobe a testovaní kvality skrátka stávajú.

 

12. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+