MojElektromobil

Legenda sa vracia, a to vo veľkom štýle a v novom šate. Automobilka odhalila prvé fotografie modelu Grande Panda, ktorý bol inšpirovaný Pandou z 80-tych rokov minulého storočia. Novinka sa najskôr začne predávať v Európe, na Strednom východe a v Afrike. Dostupná bude v elektrickej a hybridnej verzii.

Nemali by ste prehliadnuť:

Fiat ako automobilka je na trhu už 125 rokov a práve v tomto významnom roku predstavuje nový model Fiat Grande Panda, ktorý má byť dostupný globálne, pričom je určený pre rodiny a súčasné mestské prostredie. O novinke automobilka informovala na svojich stránkach.

Fiat Grande Panda
Fiat Grande Panda | Zdroj: Fiat

“Najlepší spôsob, ako osláviť 125 rokov spoločnosti Fiat, je začať písať prvé stránky našej budúcnosti, počnúc novou Grande Pandou. Nový výtvor značky Fiat, navrhnutý v talianskom Turíne, stelesňuje hodnoty svojho predchodcu. Tento kompaktný automobil je založený na globálnej platforme a dáva značke príležitosť rozšíriť svoj globálny dosah. S modelom Grande Panda teraz Fiat začína svoj prechod na globálne spoločné platformy, ktoré pokrývajú všetky regióny sveta. V skutočnosti sa Grande Panda dokonale hodí pre rodiny a mestskú mobilitu v každej krajine.”

Olivieer Francois, generálny riaditeľ Fiat

Nová Grande Panda má byť podľa automobilky novým produktom v rodine a každý rok až do roku 2027 by malo byť uvedené nové vozidlo. Vo svojom segmente novinka vyniká najmä dĺžkou len 3,99 metra, priemerom segmentu je 4,06 metra. Vyznačuje sa čistými líniami a priestrannosťou interiéru. Bez problémov odvezie 5 osôb.

Prichádza so špeciálnym vonkajším vzhľadom s jemnou kombináciou štruktúrovaných línií a odvážnych povrchov, všetko to zdôrazňujú robustné blatníky. 17-palcové disky z ľahkej zliatiny s diamantovým rezom sú umocnené podmanivým štylizovaným dizajnom X.

Fiat Grande Panda
Fiat Grande Panda | Zdroj: Fiat

Čo sa týka parametrov, automobilka toho veľa neprezradila. Vlastne nepovedala absolútne nič. Ale keďže má ísť o príbuzného Citroenu ë-C3, parametre by mali byť veľmi podobné, skôr rovnaké. To by znamenalo akumulátor s kapacitou 44 kWh, čo na malé mestské vozidlo nie je vôbec zlé. Spomínaný Citroen udáva dojazd 321 kilometrov na jedno nabitie, má 100 kW DC nabíjanie a 7,4 kW palubnú nabíjačku. Jeho elektromotor ponúka výkon 83 kW (113 koní) a dosahuje maximálnu rýchlosť 135 km/h.

Náš tip
BYD Seal 06GT: Ostrý hot hatch za super cenu s ambíciami v Európe
15. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+