MojElektromobil

Elon Musk bude už zajtra v novej epizóde show Jay Leno’s Garage na stanici CNBC. Hlavným aktérom bude šialený pickup Tesla Cybertruck, no Elon sa rozhovoril aj o novej generácii Tesly Roadster.

Stanica CNBC zverejnila upútavku na novú časť relácie, kde v hlavnej úlohe bude prototyp Tesla Cybertruck. Na chvíľu sa však Musk a Jay Leno pozrú aj na nový Roadster so “SpaceX balíkom”, teda s tryskami so stlačeným vzduchom.

Tesla Cybertruck pred centrálou SpaceX
Tesla Cybertruck pred centrálou SpaceX (Foto: Jay Leno’s Garage)

”Použijeme vzduch stlačený v nádržiach pod vysokým tlakom. Hlavná tryska bude pod držiakom poznávacej značky (v zadnej časti vozidla), takže pri akceleráci sa značka posunie dole.”

Celý program novej generácie Roadstera je však posunutý v prospech Cybertrucku a o Roadsteri Tesla hovorí ako o “čerešničke na torte”, ktorá príde na rad po uskutočnení dôležitejších projektov.

2.generácia Tesla Roadster v centrále SpaceX
2.generácia Tesla Roadster v centrále SpaceX

Musk naznačil, že nový Roadster pravdepodobne neuvidíme skôr ako v roku 2022. Zo skúseností vieme, že v Európe to bude o rok neskôr. Musk sa však stále drží sľubov z roku 2017 o tom, že 1,9 sekundy z 0-60 mph a 1000 km dojazd budú parametre základnej verzie a že Tesla pracuje na výkonnejšej verzii so spomínanými raketovými tryskami s technológiou SpaceX.

Elon o Cybertrucku v upútavke spomenul, že veľkosť produkčnej verzie bude o 5% menšia v každom rozmere a veľa detailov bude musieť byť zmenšených, aby sa vozido vošlo do bežnej garáže. Pozrite si najnovšie upútavku na novú epizódu Jay Leno’s Garage:

26. mája 2020
Zdroj: CNBC, Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+